Trwa ładowanie...
d2rebr4

Koronawirus w Polsce. Problemy w Centrum Pediatrii w Sosnowcu. Lekarka zakażona SARS-CoV-2

Lekarka z Centrum Pediatrii w Sosnowcu (woj. śląskie), która nie wiedziała że jest zakażona koronawirusem, przyjmowała pacjentów. Kwarantanną objęto 50 pracowników placówki, a przyjęcia ograniczono jedynie do przypadków ratowania życia.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Koronawirus w Polsce. Pediatra z Sosnowca jest zakażona SARS-CoV-2 (zdj. ilustr.)
Koronawirus w Polsce. Pediatra z Sosnowca jest zakażona SARS-CoV-2 (zdj. ilustr.) (East News, Fot: Karol Makurat/REPORTER)
d2rebr4

Lekarka miała zarazić się koronawirusem od swojej siostry - stewardessy. Kwarantanną w Centrum Pediatrii w Sosnowcu objęto w sumie 50 pracowników oraz 16 dzieci i 16 rodziców. Doniesienia z województwa śląskiego potwierdził w rozmowie z "Dziennikiem Zachodnim" dyrektor szpitala.

- Nie wiem, co będzie dalej. Mamy w szpitalu małych pacjentów, którym musimy pomóc. Poradnie szpitalne, niezależnie od ostatnich wydarzeń, działają od pewnego czasu na zasadzie teleporad - przyznał dr Andrzej Siwiec. Lekarz dodał, że izba przyjęć szpitala nadal działa, ale poradnia chirurgiczna przyjmuje tylko przypadki ratujące życie.

d2rebr4

Wszyscy rodzice z regionu zostali poproszeni o to, że jeśli podejrzewają koronawirusa u swojego dziecka, aby udali się prosto na izby przyjęć szpitali zakaźnych, np. do Szpitala Powiatowego w Zawierciu.

Zobacz też: Koronawirus. Ministerstwo Zdrowia opublikowało specjalny film

Chorobę COVID-19 wywołuje koronawirus (SARS-CoV-2). Po raz pierwszy zdiagnozowano ją w grudniu, w chińskiej prowincji Hubei, ze stolicą w mieście Wuhan. Do głównych objawów choroby należą gorączka, suchy kaszel, ogólne zmęczenie i spłycony oddech. Od 11 marca Światowa Organizacja Zdrowia klasyfikuje koronawirusa jako pandemię. W drugiej połowie marca liczba chorych na koronawirusa we Włoszech, Hiszpanii, Niemczech i Francji stała się wyższa niż w Chinach. W Polsce w związku z pandemią obowiązuje stan epidemii.

d2rebr4

Koronawirus na świecie. Mapa zagrożenia

W internecie dostępna jest mapa, która pokazuje, jaka jest skala problemu i dokąd już dotarł wirus. Interaktywna mapa dostępna jest TUTAJ.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2rebr4

Podziel się opinią

Share
d2rebr4
d2rebr4
Więcej tematów