Trwa ładowanie...
d3k1vnl

Koronawirus w Polsce. Pierwsza dama Agata Kornhauser-Duda też miała test

Nie tylko prezydent i premier oraz ich współpracownicy mieli wykonane testy na obecność koronawirusa. Okazuje się, że badanie przeszła też Agata Kornhauser-Duda. Wyniki są negatywne, pierwsza dama jest zdrowa.
Share
Koronawirus. Wynik pierwszej damy jest negatywny
Koronawirus. Wynik pierwszej damy jest negatywnyŹródło: East News, Fot: Jacek Domiński
d3k1vnl

Już we wtorek dziennikarz WP Michał Wróblewski pisał: "Urzędnicy głowy państwa i współpracownicy szefa rządu - wraz z członkami Rady Ministrów - przechodzą testy na koronawirusa i są poddawani kwarantannie. Prezydent i premier są zdrowi". Teraz RMF FM podaje, że badaniom poddani zostali: pierwsza dama Agata Kornhauser-Duda, szef BBN Paweł Soloch i rzecznik prezydenta Błażej Spychalski.

Mieli kontakt z gen. Jarosławem Miką, u którego stwierdzono koronawirusa. Wyniki testów pierwszej damy, Solocha i Spychalskiego dały ujemny wynik. Są zdrowi.

Testy były prewencyjne, bo do spotkania z Miką doszło przed jego wizytą w Niemczech, gdzie prawdopodobnie się zaraził. Dlaczego Kancelaria nie informowała o testach? Jej szefowa radziła tak pracownikom.

d3k1vnl

Zobacz też: Koronawirus. Ministerstwo Zdrowia opublikowało specjalny film

Przypomnijmy, że koronawirusa stwierdzono u ministra środowiska Michała Wosia.

Koronawirus w Polsce i na świecie. Są też dobre informacje

Wciąż rośnie liczba zachorowań również w innych europejskich krajach. Dobre wiadomości napływają natomiast z Chin. W ciągu ostatniej doby nie wykryto tam żadnego nowego zachorowania. Z kolei pacjent zero w Polsce opuścił już szpital.

d3k1vnl

Koronawirus zmienił życie Polaków. Zamknięto placówki oświatowe i kulturalne. Co więcej, biskupi zwolnili wiernych z obowiązku osobistego udziału w niedzielnych mszach świętych. Polacy w większości popierają taką decyzję hierarchów Kościoła katolickiego. Marszałek Sejmu Elżbieta Witek podkreśliła, że zaplanowana data wyborów prezydenckich nie jest zagrożona.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Źródło: RMF FM

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3k1vnl

Podziel się opinią

Share
d3k1vnl
d3k1vnl
Więcej tematów