Trwa ładowanie...

Koronawirus w Polsce. Kardynał Stanisław Dziwisz zacytował słowa Jana Pawła II

Trwa kolejny dzień walki z kronawirusem, to też 15. rocznica śmierci Jana Pawła II. Kardynał Stanisław Dziwisz podczas mszy w Łagiewnikach powiedział, że słowa śp. papieża "nabierają nowego znaczenia w obliczu zagrożenia".
Share
Koronawirus w Polsce. Kardynał Stanisław Dziwisz nawiązał w kazaniu do słów Jana Pawła II.
Koronawirus w Polsce. Kardynał Stanisław Dziwisz nawiązał w kazaniu do słów Jana Pawła II.Źródło: East News, Fot: DARIUSZ GDESZ / POLSKAPRESS /Polska
d1un5je

- Słowa świętego Jana Pawła II 'Nie lękajcie się' nabierają dziś nowego znaczenia w obliczu zagrożenia, przed jakim stanął świat i my wszyscy - mówił kardynał Stanisław Dziwisz podczas mszy świętej w kaplicy klasztornej Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach. Słowa byłego osobistego sekretarza Jana Pawła II.cytuje Radio Maryja.

- Przeżywając trudny czas zagrożenia, jakie niesie ze sobą epidemia dotykająca i biczująca nie tylko nas, ale cały współczesny świat, kierujemy nasze spojrzenie ku Bogu żywemu, naszemu Stwórcy i Panu. W nim i tylko w nim nadzieja nasza - podkreślił kard. Dziwisz. Mówił o "samarytańskiej posłudze lekarzy, pielęgniarek". - Dziś, w tym miejscu wspieramy ich wszystkich naszą wdzięczną modlitwą - zaznaczył duchowny.

Jak powiedział kardynał, "sam lęk nam nie pomoże, pomoże nam nadzieja złożona w Bogu". - Bierzmy przykład z Jana Pawła II. On wszystkich szanował, nikogo nie poniżał, z nikim nie walczył, o nikim źle nie mówił - apelował.

d1un5je

Zobacz też: Reelekcja Andrzeja Dudy prawdopodobna. "Nie chciałbym być na jego miejscu"

Hierarcha Kościoła wspominał dzień śmierci papieża. - Gdy 15 lat temu Jan Paweł II oddał ducha Bogu, otaczając jego łoże, płakaliśmy - płakali lekarze, pielęgniarki, siostry, ale równocześnie ze łzami w oczach wyśpiewaliśmy "Ciebie, Boże, chwalimy". Dziękowaliśmy i nadal dziękujemy Bogu za tego niezłomnego świadka wiary - mówił kard. Dziwisz.

d1un5je

Koronawirus w Polsce. Kościół zareagował

Przypomnijmy, że początkowo arcybiskup Gądecki chciał zwiększyć liczbę mszy świętych - by w świątyni jednocześnie było mniej osób. Później jednak biskupi zwolnili wiernych z obowiązku osobistego udziału w niedzielnych mszach świętych. Polacy w większości popierają taką decyzję hierarchów Kościoła katolickiego.

Msze święte transmitowane są w mediach. Nie wszyscy jednak korzystają z transmisji i mimo zaleceń, by zostać w w domu, w niedzielę jeżdżą do kościoła. Mowa m.in. o prezesie PiS Jarosławie Kaczyńskim czy byłym prezydencie Lechu Wałęsie.

Zobacz też: Koronawirus. Ministerstwo Zdrowia opublikowało specjalny film

Koronawirus z Polsce i na świecie. Zobacz mapę. Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Źródło: Radio Maryja

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1un5je

Podziel się opinią

Share
d1un5je
d1un5je
Więcej tematów