Trwa ładowanie...
dcyncrd

Koronawirus w Polsce i na świecie. Premier Mateusz Morawiecki o antychrześcijańskich decyzjach w Europie

Koronawirus. Premier Mateusz Morawiecki dobrze ocenia działania Polski podczas pandemii na tle innych państw Europy. Szef rządu stwierdził, że we Francji czy Hiszpanii dochodziło do "tragicznych, dramatycznych, zupełnie nieludzkich i antychrześcijańskich decyzji".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Koronawirus w Polsce i na świecie. Premier Mateusz Morawiecki o antychrześcijańskich decyzjach w Europie
Koronawirus w Polsce i na świecie. Premier Mateusz Morawiecki o antychrześcijańskich decyzjach w Europie (PAP, Fot: Leszek Szymański)
dcyncrd

- Sądzę, że państwo polskie, jako całość, zdało dobrze egzamin z leczenia ludzi w czasach koronawirusa, pomimo wielu tragicznych sytuacji, które się zdarzyły - powiedział premier Mateusz Morawiecki katolickiej rozgłośni "Radio Rodzina".

Zastrzegł, że działania rządu podczas pandemii SARS-CoV-2 powinien zrecenzować jednak ktoś inny, bo jemu trudno oceniać samego siebie.

Mateusz Morawiecki porównał działania rządu Polski z tymi, które prowadziły "bardzo bogate kraje Europy Zachodniej".

dcyncrd

Zobacz też: Koronawirus. Francja i Chorwacja pod lupą rządu. Marcin Horała pytany o wakacje

- Otóż tam liczba przypadków śmiertelnych na 100 tys. mieszkańców była o wiele wyższa niż w Polsce, czasami kilkukrotnie - stwierdził premier.

Koronawirus w Polsce i na świecie. Mateusz Morawiecki o antychrześcijańskich decyzjach w Europie

Mówił też, że we Francji i Hiszpanii dochodziło do "tragicznych, dramatycznych, zupełnie nieludzkich i antychrześcijańskich decyzji".

dcyncrd

- Odłączamy ludzi od respiratorów. Nie leczymy starszych ludzi, nie mamy już łóżek szpitalnych. Takie decyzje podejmowały bardzo bogate państwa Zachodu - stwierdził szef rządu PiS, zaznaczając, że "w Polsce nie mieliśmy z niczym takim do czynienia".

Koronawirus w Polsce. Co z powrotem obostrzeń?

Morawiecki powiedział również, że w szczycie zachorowań zajętych było ok. 30 proc. łóżek i ponad 20 proc. respiratorów.

Pytany o powrót obostrzeń, ocenił, że nie będą musiały być przywrócone zakazy sprzed kilku miesięcy, ale ważne jest, aby Polacy przestrzegali zasad bezpieczeństwa sanitarnego.

Źródło: PAP - serwis poświęcony koronawirusowi

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dcyncrd

Podziel się opinią

Share
dcyncrd
dcyncrd