Trwa ładowanie...
d1opbia

Koronawirus. Rekord zakażeń na Słowacji

Koronawirus w Europie nie odpuszcza, choć zakładano, że latem wirus będzie mniej zaraźliwy. Zarówno Polska, jak i Słowacja odnotowały w piątek rekordy zakażeń.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Zarówno Polska jak i Słowacja odnotowały dobowy rekord zakażeń
Zarówno Polska jak i Słowacja odnotowały dobowy rekord zakażeń (Istock)
d1opbia

Słowackie ministerstwo zdrowia poinformowało, że w ciągu ostatniej doby w kraju odnotowano 123 przypadki zakażenia koronawirusem. Jak dotąd najwięcej - bo 114 przypadków - miało miejsce na początku kwietnia. Również w Polsce padł dziś dobowy rekord zakażeń. Nad Wisłą potwierdzono dziś 903 nowe przypadki koronawirusa.

Koronawirus. Niebezpieczne podróże do Polski?

W środę słowackie MSZ opublikowało listę miejsc, do których nie rekomenduje podróży swoim obywatelom. Powodem oczywiście była epidemia koronawirusa. Na liście znalazły się dwa regiony Polski: Mazowsze i Śląsk. Mimo tego Słowacy wracający z pobytu w Polsce nie są kierowani na kwarantannę, ani badani na obecność wirusa.

d1opbia

Z powodu epidemii na Słowacji do końca września nie będzie można przeprowadzać imprez masowych. W pomieszczeniach zamkniętych ograniczenie dotyczy obecności ponad 500 osób i dotyczy także zabaw weselnych.

Koronawirus. Nowy rekord zachorowań

W piątek w Polsce odnotowano 903 nowe zakażenia. Nowe zakażenia koronawirusem dotyczą województw: śląskiego (168), małopolskiego (156), mazowieckiego (146), pomorskiego (89), wielkopolskiego (77), łódzkiego (49), podkarpackiego (46), kujawsko-pomorskiego (31), dolnośląskiego (30), warmińsko-mazurskiego (30), opolskiego (25), świętokrzyskiego (22), lubelskiego (21), podlaskiego (6), zachodniopomorskiego (6) i lubuskiego (1).

Od początku pandemii SARS-CoV-2 w Polsce odnotowano 60 281 przypadków zakażenia koronawirusem, w tym 1938 ofiar COVID-19.

d1opbia

Szczepionka na koronawirusa do końca 2020 roku. WHO śledzi postępy ponad 170 firm

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1opbia

Podziel się opinią

Share
d1opbia
d1opbia
Więcej tematów