Trwa ładowanie...
d11maab

Koronawirus w Polsce. Ogniska koronawirusa na weselach. 90 osób czeka na wymazy

Koronawirus w Polsce. Wesela to jedne z największych ognisk koronawirusa. Weselnicy z powiatów limanowskiego i myślenickiego czekają na wyniki badań.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Koronawirus w Polsce. Goście weselni czekają na wyniki badań
Koronawirus w Polsce. Goście weselni czekają na wyniki badań (pixabay.com)
d11maab

Koronawirus w Polsce. Goście weselni czekają na wymazy

Przyjęcia weselne to jedne z największych ognisk koronawirusa w Polsce. W związku z tym w dziewiętnastu powiatach w kraju wprowadzono regionalizację obostrzeń i ograniczono liczbę gości na weselach do 50 w czerwonej strefie lub 100 w żółtej strefie. W pozostałej części kraju w przyjęciach weselnych i innych uroczystościach rodzinnych udział może wziąć maksymalnie 150 osób.

Dobroczynność a COVID-19" badanie przeprowadzone na zlecenie Orange. Jak pomagamy osobom starszym

W powiecie limanowskim wymazy pobrano od stu gości weselnych. Tamtejszy sanepid czeka na wyniki badań na obecność koronawirusa w ich organizmach. Wesele zostało zorganizowane w pierwszy weekend sierpnia w Limanowej. Sanepid objął kwarantanną sto osób. Również obsługa lokalu, w którym bawili się goście, jak też zespół muzyczny muszą przejść kwarantannę.

d11maab

Koronawirus w Polsce. Ogniska koronawirusa na weselach

Na pobranie wymazów oczekuje też 90 gości z wesela w powiecie myślenickim. Jak poinformował portal sadeczanin.info, wkrótce po uroczystości u jednego z uczestników zabawy weselnej pojawiły się objawy przypominające zakażenie koronawirusem. Wynik przeprowadzonego testu na obecność tego groźnego wirusa potwierdził, że osoba ta gdzieś się nim zakaziła.

- Tę liczną grupę czeka teraz badanie na obecność SARS CoV-2. Wymazy będą od tych gości weselnych pobierane w najbliższą niedzielę (16 sierpnia) - mówi portalowi sadeczanin.info Renata Tokarska, powiatowy inspektor sanitarny w Limanowej.

W Polsce zdiagnozowano dotychczas 53 676 przypadków zakażenia koronawirusem. Zmarło 1 830 osób chorych na COVID-19. Ministerstwo zdrowia poinformowało o wyzdrowieniu 37 611 osób.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d11maab

Podziel się opinią

Share
d11maab
d11maab
Więcej tematów