Trwa ładowanie...
deetd4r

Koronawirus. Odmrażanie urzędów. Od poniedziałku znów będzie można załatwić w nich swoje sprawy

Od najbliższego poniedziałku, 25 maja br. znowu będzie można załatwić bezpośrednio z urzędzie swoje prawy. Rozporządzanie w tej sprawie ukazało się w czwartek na stronach internetowych MSWiA. Do tej pory biura były zamknięte z powodu epidemii koronawirusa w Polsce.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Koronawirus. Odmrażanie urzędów. Od najbliższego poniedziałku znów będzie można załatwić w nich swoje sprawy
Koronawirus. Odmrażanie urzędów. Od najbliższego poniedziałku znów będzie można załatwić w nich swoje sprawy (PAP)
deetd4r

W czwartek na stronach internetowych Ministerstwa Spraw Wewnętrznych ukazało się rozporządzenie Rady Ministrów w sprawie kolejnego etapu odmrażania, tym razem administracji publicznej. Zgodnie z nim od najbliższego poniedziałku, 25 maja, znowu w urzędach będzie można spotkać się z ich pracownikami i bezpośrednio załatwić swoją sprawę. Urzędy były do tej pory zamknięte z powodu epidemii koronawirusa w Polsce i działały w trybie zdalnym. Istotnej jest równiez to, że od tego właśnie dnia znowu ważne będą terminy obowiązujące przy załatwianiu spraw urzędowych.

- Część urzędów podjęła już wcześniej decyzję o bezpośredniej obsłudze obywateli w tym trudnym czasie. Dziękuję tym samorządom, które pomimo epidemii starały się normalnie wykonywać wszystkie obowiązki. Jednym z priorytetów administracji w najbliższym czasie musi być rozwój e-usług. Wielu Polaków w ciągu tych trzech miesięcy skorzystało z elektronicznej możliwości kontaktu z urzędem - mówi wiceminister MSWiA Paweł Szefernaker.

Zobacz też: Ataki na Łukasza Szumowskiego. Gdzie jest Andrzej Duda?

Bezpośrednie załatwienie swoich spraw w urzędzie od najbliższego poniedziałku będzie jednak możliwe z zachowaniem obowiązujących wymogów sanitarnych, wprowadzonych w związku z epidemią koronawirusa w Polsce. Chodzi przede wszystkim o limit interesantów, którzy będą mogli przebywać jednocześnie w biurze. Zgodnie z prawem jedna osoba może przydać na jedno stanowisko obsługi interesantów. Do limitu tego nie wliczają się jednak pracujący urzędnicy.

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

deetd4r

Podziel się opinią

Share

deetd4r

deetd4r
Więcej tematów