Trwa ładowanie...

Koronawirus. Adam Niedzielski reaguje na spadek dynamiki zakażeń

Koronawirus w Polsce nadal stanowi duże zagrożenie. W porównaniu z zeszłym tygodniem obserwowany jest spadek dynamiki zakażeń. "Odwracamy tendencję w III fali" - ocenił minister zdrowia Adam Niedzielski. I ponownie zaapelował o przestrzeganie obostrzeń.
Share
Koronawirus. Spada dynamika zakażeń, nadal ponad 30 tys. nowych przypadków
Koronawirus. Spada dynamika zakażeń, nadal ponad 30 tys. nowych przypadkówŹródło: East News, Fot: Tomasz Kawka
d29epmm

"Piątkowa liczba nowych zakażeń jest mniejsza o 13 proc. od odnotowanej tydzień temu. Ten spadek ma miejsce przy 100 tys. wykonanych testów. To kolejny sygnał - po malejącej liczbie zleceń POZ na testy - wskazujący na odwrócenie tendencji w III fali" - napisał na Twitterze Adam Niedzielski. Minister zdrowia jednocześnie zaapelował do wszystkich użytkowników o odpowiedzialność podczas Wielkanocy.

W piątek resort zdrowia poinformował o 30 546 przypadkach zakażenia wirusem SARS-CoV-2, zmarło łącznie 487 osób. Zaledwie dzień wcześniej padł rekord: wtedy wykryto 35 251 przypadki. Był to najwyższy wskaźnik od początku epidemii COVID-19.

- Jest pierwszy sygnał, że w tendencji epidemicznej może coś się zmieniać, ale za wcześnie mówić o trendzie (...). Dziejeszy wynik może się utrzymać, ale tendencja może się szybko przeciwko nam obrócić - mówił w piątek na konferencji prasowej rzecznik Ministerstwa Zdrowia. Wojciech Andrusiewicz ponowił o respektowanie obostrzeń epidemicznych.

d29epmm

Problemy w Ministerstwie Zdrowia? "Minister Niedzielski wprowadził nas publicznie w błąd"

Rzecznik Ministerstwa Zdrowia przypomniał po raz kolejny, że w nadchodzące święta Wielkanocy będzie mogło spotkać się maksymalnie 5 osób, nie licząc domowników i osób zaszczepionych obiema dawkami szczepionki przeciw COVID-19.

Wielkanoc. Nowe obostrzenia i zapowiedź kontroli policyjnych

Po świętach resort zdrowia ma uruchomić program rehabilitacji pocovidowej skierowany dla ozdrowieńców. - NFZ zakomunikuje w przyszłym tygodniu szczegóły, wstępnie mówimy o pacjentach do 6. miesiąca po przebyciu choroby, którzy mają objawy postkoronawirusowe - dodał Andrusiewicz.

d29epmm

Od soboty obowiązują nowe obostrzenia, które będą obowiązywać do piątku 9 kwietnia. Na mocy znowelizowanego rozporządzenia zamknięto duże sklepy meblowe i budowlane, a także salony fryzjerskie i kosmetyczne. Obowiązują też nowe limity osób w handlu i miejscach kultu.

Przed ewentualnym łamaniem obostrzeń w święta ostrzegał w programie "Newsroom" WP rzecznik Komendy Głównej Policji. - Niezależnie od przepisów epidemicznych, patroli będzie więcej. Na drogach będziemy zwracać uwagę na trzeźwość kierowców oraz stan techniczny pojazdów (...). Nie będzie żadnej taryfy ulgowej dla osób spożywających alkohol w miejscach publicznych, bo to są momenty grupowania dużej liczby osób, wtedy też dochodzi do transmisji wirusa - zapowiedział insp. Mariusz Ciarka.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d29epmm

Podziel się opinią

Share
d29epmm
d29epmm
Więcej tematów