Trwa ładowanie...

Kołodziejczak na granicy. "Nie chcą przedstawić mi dokumentów"

Protest rolników trwa. Michał Kołodziejczak zjawił się we wtorek na polsko-ukraińskim przejściu granicznym w Dorohusku, aby przeprowadzić kontrolę. "Chcę sprawdzić, jaki towar w ostatnich dniach wjeżdżał do Polski. Niestety napotkałem na opór" - przekazał wiceminister rolnictwa i rozwoju wsi.

Kołodziejczak na granicy. "Napotkałem na opór"Kołodziejczak na granicy. "Napotkałem na opór"Źródło: Twitter, fot: Michał Kołodziejczak
d1fr10n
d1fr10n

Zaostrza się sytuacja na granicy w Dorohusku. Protestujący rolnicy w poniedziałek wysypali zboże z ukraińskich ciężarówek. We wtorek na przejściu granicznym w Dorohusku postanowił zjawić się Michał Kołodziejczak.

"Przeprowadzam kontrolę poselską. Chcę sprawdzić, jaki towar w ostatnich dniach wjeżdżał do Polski. Niestety napotkałem na opór. Pracownicy nie chcą przedstawić mi dokumentów z dwóch ostatnich pociągów, które przyjechały z Ukrainy do Polski" - poinformował wiceminister rolnictwa na platformie X.

Protest rolników nie ustaje

Rolnicy z całej Polski rozpoczęli w piątek protest, który ma potrwać przez 30 dni. Powodem ogólnokrajowej akcji jest m.in. niedawna decyzja Komisji Europejskiej o przedłużeniu bezcłowego handlu z Ukrainą do 2025 roku.

d1fr10n

Protestujący rolnicy sprzeciwiają się też wprowadzaniu unijnego Zielonego Ładu i napływowi towarów z Ukrainy. Przeciw niektórym rozwiązaniom zawartym w "Zielonym Ładzie" protestują też rolnicy m.in. w Rumunii, Francji i Belgii.

- Unia stosuje podwójne standardy. Na nas nakładane są co chwila kolejne obostrzenia i wymagania. Wszystko to sprawia, iż musimy ponosić dodatkowe koszty. Tymczasem na Ukrainie nikt nie kontroluje warunków upraw, tonami stosowane są pestycydy, których nam zabroniono używać 15-20 lat temu, gdyż są rakotwórcze, przez to mają tam dużo niższe koszty produkcji. A bez problemu zezwala się na przywóz towarów z Ukrainy, które potem leżą na półkach obok tych, które powstały w Polsce - mówią w rozmowie z Wirtualną Polską zirytowani rolnicy.

Przeczytaj również:

d1fr10n
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d1fr10n
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Wyłączono komentarze

Jako redakcja Wirtualnej Polski doceniamy zaangażowanie naszych czytelników w komentarzach. Jednak niektóre tematy wywołują komentarze wykraczające poza granice kulturalnej dyskusji. Dbając o jej jakość, zdecydowaliśmy się wyłączyć sekcję komentarzy pod tym artykułem.

Paweł Kapusta - Redaktor naczelny WP
Paweł KapustaRedaktor Naczelny WP
d1fr10n
Więcej tematów