Trwa ładowanie...
d4778j1

Kolizja SOP. Wątpliwe kompetencje kierowcy Jarosława Gowina

W środę limuzyna wicepremiera Jarosława Gowina zderzyła się z tirem. Za kierownicą auta siedział funkcjonariusz o znikomym doświadczeniu w SOP i w roli kierowcy VIP-ów.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wicepremier Jarosław Gowin jest kolejnym politykiem obozu rządzącego, który uczestniczył w kolizji
Wicepremier Jarosław Gowin jest kolejnym politykiem obozu rządzącego, który uczestniczył w kolizji (East News)
d4778j1
  • Kierowca miał służyć w SOP (wcześniej BOR) od trzech lat
  • Poprzednio pracował w grupie chroniącej byłego marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego
d4778j1

Jak podaje TVN24, kierowca Gowina zaledwie od trzech lat służy w SOP (wcześniej BOR). Zanim został kierowcą wicepremiera, 28-letni Karol S. służył w grupie chroniącej Marka Kuchcińskiego, gdy ten był jeszcze marszałkiem Sejmu. Anonimowy informator stacji twierdzi, że trafił to tej grupy "z łapanki". Jego zdaniem do wypadku doprowadziła brawura 28-letniego kierowcy i brak zachowania środków ostrożności. W efekcie limuzyna miała uderzyć w tira drzwiami, przy których siedział Jarosław Gowin.

Przypomnijmy, do wypadku doszło koło ósmej rano w środę. Jadący na sygnale samochód Służby Ochrony Państwa zderzył się z ciężarówką. Obaj kierowcy byli trzeźwi. Kierowca limuzyny SOP został ukarany mandatem w wysokości 250 zł i sześcioma punktami karnymi. Również policja twierdzi, ze funkcjonariusz SOP "nie zachował należytej ostrożności" podczas wyprzedzania ciężarówki.

Rzecznik Służby Ochrony Państwa oświadczył, że wszczęto procedurę wyjaśniającą incydent. Jarosław Gowin komentując zdarzenie stwierdził, że "nie było żadnego zagrożenia ani dla życia, ani dla zdrowia". Dodał też, że czuje się bezpiecznie jeżdżąc limuzynami SOP. Świadek zdarzenia był jednak zdumiony prędkością, z jaką poruszał się rządowy samochód. Jego jazdę nazwał "wyścigiem po śmierć".

d4778j1

Źródło: TVN24

Zobacz też: Kontrowersyjny wpis Pawłowicz. Pomaska nie przebierała w słowach

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d4778j1

Podziel się opinią

Share

d4778j1

d4778j1
Więcej tematów