Trwa ładowanie...
Kazimierz Ujazdowski: sytuacja Macierewicza to więcej niż tarapaty

Kazimierz Ujazdowski: sytuacja Macierewicza to więcej niż tarapaty

- Chciałoby się, by prezydent reagował wcześniej. (...) Powinien być aktywny zawsze - powiedział Michał Kazimierz Ujazdowski, były poseł PiS. Jego zdaniem Andrzej Duda nie mówił o swoich wątpliwościach z odpowiednią siłą. Co więcej, powinien reagować samodzielnie, a nie tylko wtedy, gdy polityk ma problemy z partią, kiedy wybuchnie konflikt polityczny.

Share
d5m4hba

Ujazdowski w środę w #dzieńdobryWP komentował m.in. relacje między prezydentem Andrzejem Dudą a ministrem obrony narodowej Antonim Macierewiczem. Przypomnijmy, że wypłynął kolejny list prezydenta do Antoniego Macierewicza, w którym Andrzej Duda domaga się odpowiedzi na pisma kierowane do MON.

- To chyba więcej niż tarapaty. Jego kompetencje ulegają redukcji. Jego polityka jest nazywana błędną - tak Ujazdowski ocenił obecną sytuację Macierewicza.

Berczyński: wykończyłem caracale

Skomentował też słowa Wacława Berczyńskiego, który powiedział, że to on przyczynił się do zerwania kontraktu na caracale dla polskiej armii. "Nadzywczajna", "nadzwyczajnie niedojrzała" - tymi słowami opisał wypowiedź przewodniczącego podkomisji smoleńskiej. Dodał, że sprawa katastrofy smoleńskiej wymaga powagi i nalezy mówić tylko o ustaleniach udowodnionych. Jak podkreślił, jeśli się nimi nie dysponuje, trzeba milczeć. Jego zdaniem pełnienie przez Berczyńskiego funkcji przewodniczącego podkomisji smoleńskiej to błąd.

d5m4hba

Casus Misiewicza

Gość #dzieńdobryWP odniósł się również do osoby byłego rzecznika MON Bartłomieja Misiewicza. Jak zaznaczył Ujazdowski, nie wolno wykorzystywać młodego człowieka do gorszych operacji. Jakie operacje miał na myśli? - Zakładam, że pan Misiewicz był wykorzystywany do pokazywania nowych porządkow w armii, (...) zademonstrowania wobec starej kadry, że nad nią ma przewagę młody człowiek.

Zdaniem Ujazdowskiego utrzymywanie Misiewicza blisko nie było oznaką zauroczenia Macierewicza młodym człowiekiem.

d5m4hba

Podziel się opinią

Share
d5m4hba
d5m4hba
Więcej tematów