Trwa ładowanie...

Kaczyński zastąpi Szydło, a Szczerski trafi do MSZ? Interesujące doniesienia prawicowego tygodnika

Już w połowie listopada ma dojść do zmiany na stanowisku premiera. Takie informacje przynoszą Robert Mazurek i Igor Zalewski, uchodzący za dobrze poinformowanych publicyści tygodnika "Sieci". Obecną premier ma zastąpić Jarosław Kaczyński. W nowym rządzie ma dojść do kilku zmian, a jedną z nich może być zastąpienie Witolda Waszczykowskiego przez Krzysztofa Szczerskiego.

Share
Kaczyński zastąpi Szydło, a Szczerski trafi do MSZ? Interesujące doniesienia prawicowego tygodnikaŹródło: Forum, fot: Krystian Maj
dodt4yq

Nowy tygodnik "Sieci" przynosi kolejne informacje na temat zmiany premiera. To temat, który przewija się przez media od niemal dwóch lat. Teraz jednak pojawia się coraz więcej informacji wskazujących, że coś może być na rzeczy. Informacja o planowanej rewolucji w rządzie pojawiła się w rubryce Roberta Mazurka i Igora Zalewskiego w tygodniku "Sieci".

Zobacz: Majątki polityków. Premier Beata Szydło

"W PiS krąży mnóstwo historyjek, jak to skonfliktowani ministrowie albo wiceministrowie szli do szefowej rządu, prosząc, by rozstrzygnęła spór między nimi. Szydło słuchała, robiła mądre miny, a następnie mówiła: „Panowie, musicie się porozumieć”. I wychodziła. A ministrowie zgrzytali zębami i pielgrzymowali do Kaczora, błagając o przywódcę w rządzie. No i wybłagali" - piszą publicyści.

dodt4yq

Dodają, że do nowego rządu ma wejść Krzysztof Szczerski, dzisiaj bliski współpracownik Andrzeja Dudy. W kampanii wyborczej obecny prezydent nazywał go swoim przyjacielem. Stąd zaskakujące są doniesienia na temat jego przejścia do Rady Ministrów. "Waszcza zastąpi szef gabinetu prezydenta Krzysztof Szczerski. Co zabawne, o tej roszadzie ministrowie Kancelarii Prezydenta nie mieli pojęcia. Ciekawe, czy sam Duda o tym wiedział" - napisali Mazurek z Zalewskim. Kilka dni temu pierwszy z nich pytał Szczerskiego o plotki na temat objęcia teki ministra. Polityk odpowiedział, że nie wejdzie do rządu Beaty Szydło. O gabinecie Jarosława Kaczyńskiego nie mówił.

Publicyści wskazują, że w nowym rządzie nie znajdą się Andrzej Adamczyk i Jan Szyszko, a być może także Konstanty Radziwiłł. Do zmiany premiera miałoby dojść 11 listopada albo kilka dni później, w drugą rocznicę powołania rządu.

źródło: wPolityce

dodt4yq
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dodt4yq
dodt4yq
Więcej tematów