Trwa ładowanie...
d10cku7

Joanna Lichocka została odwołana, ale może odzyskać swoją funkcję

Joanna Lichocka w piątek została odwołana z funkcji wiceprzewodniczącej komisji kultury. Nie minęło kilka godzin, a już politycy PiS mówią, że zaszła "pomyłka techniczna" i że wcale nie chcieli jej odwoływać. Możliwe, że kontrowersyjna posłanka tę funkcję odzyska.
Share
Joanna Lichocka została odwołana, ale może odzyskać swoją funkcję
Joanna Lichocka została odwołana, ale może odzyskać swoją funkcjęŹródło: East News
d10cku7

Posłanka Prawa i Sprawiedliwości Joanna Lichocka została powszechnie zapamiętana za sprawą wulgarnego gestu, który wykonała w Sejmie pod adresem opozycji. Pokazała jej środkowy palec. Sprawa była bardzo głośna, sama Lichocka tłumaczyła, że "przesuwała dwukrotnie palcem pod okiem, energicznie, bo była zdenerwowana".

Joanna Lichocka odwołana

W rezultacie poseł PSL Jarosław Rzepa na początku marca 2020 r. złożył wniosek o odwołanie jej z funkcji wiceprzewodniczącej Komisji Kultury i Środków Przekazu. Właśnie ten wniosek był przedmiotem głosowania w piątek i ku powszechnemu zaskoczeniu, faktycznie Lichocka została odwołana. Stało się tak, ponieważ, jak pisaliśmy w Wirtualnej Polsce, dwóch członków PiS nie przyszło na głosowanie, a jeden wstrzymał się od głosu.

d10cku7

Joanna Lichocka odwołana. Będzie ponowne głosowanie?

Po kilku godzinach od tego głosowania głos w sprawie zabrała rzeczniczka PiS Anita Czerwińska. Jej zdaniem odwołanie Lichockiej było niesłuszne, ponieważ nastąpił "błąd techniczny" posłów, którzy w posiedzeniu brali udział zdalnie.

- Dwójka naszych posłów, która nie wzięła udziału w głosowaniu, miała problemy techniczne związane z połączeniem do systemu umożliwiającego udział w posiedzeniu, a tym samym oddanie głosu. Nie było ich wolą odwołanie pani poseł z tej funkcji. Nie było również wolą naszego klubu, by odwołać Joannę Lichocką z tej funkcji - tłumaczyła Anita Czerwińska z PiS na antenie Polsat News.

W tej sytuacji możliwe jest, że głosowanie w tej sprawie odbędzie się jeszcze raz. Rzecznika PiS powiedziała, że ponowne powołanie Joanny Lichockiej na stanowisko wiceprzewodniczącej sejmowej komisji kultury "będzie rozważane".

d10cku7

Zobacz też: Rząd uśmiechnie się do młodych wyborców? Jarosław Gowin wspomniał o postulatach syna

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d10cku7

Podziel się opinią

Share
d10cku7
d10cku7
Więcej tematów