Trwa ładowanie...

Joanna Lichocka odwołana. Zadecydował głos posła PiS

Joanna Lichocka została odwołana z funkcji wiceprzewodniczącej Komisji Kultury i Środków Przekazu. Stało się tak, ponieważ dwóch członków PiS nie przyszło na głosowanie, a jeden wstrzymał się od głosu.

Share
Joanna Lichocka pokazuje opozycji środkowy palec
Joanna Lichocka pokazuje opozycji środkowy palecŹródło: East News
d2v63r4

Piątkowe głosowanie w Komisji Kultury i Środków Przekazu musiało być zaskakujące zarówno dla odwołanej Joanny Lichockiej, jak i dla polityków Prawa i Sprawiedliwości. Z 30 zasiadających w komisji posłów dziś w pracy stawiło się 28.

Z tego 14 - a więc wszyscy posłowie opozycji - głosowało za odwołaniem posłanki, a 13 za jej pozostawieniem na stanowisku. Jak dowiedziała się Wirtualna Polska, posłem PiS, który wstrzymał się od głosu był Jacek Świat.

Zobacz wideo: Rekiny biznesu? To często psychopaci. Nikt nie mówi o tym głośno

Czy podjął taką decyzję z premedytacją, czy zagłosował przez pomyłkę? Możliwy jest ten drugi scenariusz, gdyż takie sytuacje zdarzały się już wcześniej. Choćby w 2016 roku, gdy Sejmowa Komisja Praw Człowieka i Sprawiedliwości debatowała nad bardzo ważną dla obozu rządzącego ustawą o prokuraturze.

d2v63r4

Wówczas posłowie Zjednoczonej Prawicy omyłkowo zagłosowali za jedną z poprawek zgłaszanych przez Platformę Obywatelską. Wniosek o odwołanie Lichockiej wpłynął do komisji już 5 marca. Złożył go poseł PSL Jarosław Rzepa.

Była to reakcja na słynny, wulgarny gest, który Lichocka pokazała posłom opozycji w Sejmie. Posłanka tłumaczyła wówczas, że "przesuwała dwukrotnie palcem pod okiem, energicznie, bo była zdenerwowana".

d2v63r4

Podziel się opinią

Share
d2v63r4
d2v63r4
Więcej tematów