Trwa ładowanie...

Joanna Lichocka oskarża opozycję: inwektywy wobec TVP Jacka Kurskiego

- Odkąd Jacek Kurski jest prezesem telewizji, opozycja wspina się na kolejne szczeble inwektyw i zarzutów, które nie mają nic wspólnego z rzeczywistością - mówi Joanna Lichocka, posłanka Prawa i Sprawiedliwości. Dodaje, że rekompensaty dla mediów publicznych są konieczne.
Share
Prezes TVP Jacek Kurski i posłanka PiS Joanna Lichocka
Prezes TVP Jacek Kurski i posłanka PiS Joanna Lichocka Źródło: PAP, Fot: Tomasz Gzell
d2gwwni

Joanna Lichocka o finansowanie mediów publicznych pytana była w piątek rano w radiowej Jedynce, dzień po tym, jak Sejm przyjął stosowną ustawę. Opozycja próbowała zerwać kworum, ale dwie posłanki PO-KO zamiast wyjąć karty z czytników, zagłosowały przeciw, co sprawiło, że wygrało PiS.

- Opozycja znów próbowała przy tym głosowaniu przeszkadzać w pracy parlamentu, ale się jej nie udało. Obowiązkiem parlamentarzysty podczas wykonywania pracy w Sejmie jest uczestnictwo w głosowaniach - mówił posłanka rządzącego obozu.

Dodała, że skoro państwo zwolniło różne grupy z płacenia abonamentu, to media publiczne muszą otrzymać za to rekompensatę. Według projektu publiczni nadawcy na czele z TVP mają otrzymać z budżetu niemal 2 mld zł.

d2gwwni

Zobacz też: Konflikt USA-Iran. Bartłomiej Sienkiewicz bije na alarm (( video_player https://video.wp.pl/mid,2047412,klip.html true #adv=1# )

Zdaniem Lichockiej ze strony polityków opozycji w dyskusji o mediach publicznych nie padają rzeczowe argumenty.

- Gdyby opozycja mówiła, że media publiczne są źle zarządzane, to byłaby jakaś płaszczyzna do rozmowy. Tymczasem padają tylko emocjonalne opinie, inwektywy i zarzuty bez pokrycia - stwierdziła. Zaznaczyła, że dzieje się tak od momentu, gdy prezesem TVP został Jacek Kurski, "a 'Wiadomości' nie są już ręcznie sterowane z zarządu PO czy SLD".

d2gwwni

- Bardzo opozycji przeszkadza, że telewizja publiczna nie jest pod kontrolą PO, SLD i PSL tak jak to było przez większość czasu III RP - mówiła, dodając, że był to czas "ograniczenia wolności słowa, cenzurowania informacji, manipulowania".

Joanna Lichocka: sprawa sądów może być ważna w kampanii prezydenckiej

Joanna Lichocka na antenie Polskiego Radia odniosła się również do wiosennych wyborów prezydenckich. Jej zdaniem kontrkandydaci Andrzeja Dudy nie mieli do tej pory wiele do powiedzenia Polakom.

- Reforma wymiaru sprawiedliwości może być takim motywem, który zdominuje kampanię. Polacy chcą przecież zmian w sądownictwie - oceniła.

d2gwwni

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2gwwni

Podziel się opinią

Share
d2gwwni
d2gwwni
Więcej tematów