Trwa ładowanie...

Rzeczniczka MSZ Rosji o uchwale Sejmu. "Ideologia zwycięża"

Nauka została przez polski Sejm ogłoszona herezją, a zwolenników faktów historycznych oskarżono o czary - tak Maria Zacharowa, rzeczniczka rosyjskiego MSZ skomentowała uchwałę naszych posłów wyrażającą sprzeciw wobec manipulacji i kłamstw historycznych Moskwy.

Share
Rzeczniczka MSZ Rosji o uchwale Sejmu. "Ideologia zwycięża"Źródło: PAP, fot: ABACA
d2b8lqt

"Powstaje wrażenie, że - jak w czasach inkwizycji - nauka została przez polski Sejm ogłoszona herezją, a zwolenników faktów historycznych Sejm oskarżył o czary. Właśnie tak ideologia zwycięża nad prawdą" - napisała Maria Zacharowa w mediach społecznościowych.

Rzeczniczka rosyjskiego resortu dyplomacji zaznaczyła, że "prawda została utrwalona przez trybunał w Norymberdze".

"Jeśli polski Sejm wątpi w jego decyzje, to trzeba to zadeklarować. Istnieje kwalifikacja dla tego rodzaju podejścia: jest to rewizja rezultatów II wojny światowej" - stwierdziła Zacharowa, odnosząc się do uchwały, którą w czwartek przyjął Sejm.

d2b8lqt

Zobacz też: Robert Biedroń kandydatem na prezydenta. Reakcja Szymona Hołowni

Posłowie przyjęli przez aklamację uchwałę wyrażającą sprzeciw wobec manipulowania faktami i zakłamywania historii przez polityków Federacji Rosyjskiej. Według parlamentarzystów działania Moskwy prowadzone są w celu dyskredytowania Polski i pogarszania relacji rosyjsko-polskich.

d2b8lqt

"Sejm Rzeczpospolitej Polskiej potępia prowokacyjne i niezgodne z prawdą wypowiedzi przedstawicieli najwyższych władz Federacji Rosyjskiej próbujących obciążać Polskę odpowiedzialnością za wybuch II wojny światowej" - stwierdzono w uchwale.

Kłamstwo i fałszowanie historii

"Wielkości narodu oraz stosunków między państwami nie można budować na kłamstwie i fałszowaniu historii, dlatego Sejm Rzeczypospolitej Polskiej jest zobowiązany przypomnieć, że do wybuchu II wojny światowej doprowadziły dwa ówczesne mocarstwa totalitarne: hitlerowskie Niemcy i stalinowski Związek Sowiecki" - dodane w dokumencie.

Źródło: FB, RMF FM

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2b8lqt
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2b8lqt
d2b8lqt
Więcej tematów