WP

Jerzy Targalski mówi w TVP Info o "złogach" na uczelniach. Bezcenna reakcja Rafała Chwedoruka

To zdjęcie samo w sobie jest memem, nie trzeba dorabiać żadnych zabawnych podpisów. Taką scenę można było zobaczyć w niedzielnym wydaniu "Minęła 20" w TVP Info. Politolog z UW dr hab. Rafał Chwedoruk nie mógł ukryć zdziwienia słowami dra Jerzego Targalskiego, publicysty "Gazety Polskiej".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Dr hab. Rafał Chwedoruk i dr Jerzy Targalski w TVP Info
Dr hab. Rafał Chwedoruk i dr Jerzy Targalski w TVP Info (TVP Info, Fot: TVP Info)
WP

Niedziela w polityce upłynęła na komentowaniu sobotniego Kongresu Prawa i Sprawiedliwości oraz (w dużo mniejszym stopniu) Rady Krajowej Platformy Obywatelskiej. Zajmowali się tym zarówno politycy, jak i komentatorzy sceny politycznej. W niedzielnym wydaniu "Minęła 20" w TVP Info o przemówieniu Jarosława Kaczyńskiego dyskutowali dr hab. Rafał Chwedoruk z Instytutu Nauk Politycznych UW, dr Jerzy Targalski, publicysta mediów związanych z Tomaszem Sakiewiczem oraz Jerzy Jachowicz, który pisze u braci Karnowskich.

Goście Michała Rachonia rozmawiali o słowach Jarosława Kaczyńskiego, który dopingował Witolda Waszczykowskiego do szybszego usuwania "złogów" z MSZ. Związani z prawicą goście przekonywali, że także na polskich uczelniach takich złogów nie brakuje. Dr hab. Rafał Chwedoruk przekonywał, że wbrew pozorom to zwolennicy PiS na uczelniach są starszą grupą, a przeciwnikami zmian proponowanych przez partię Jarosława Kaczyńskiego są młodsi, niezwiązni z poprzednim ustrojem. Doktor Targalski zarzucił Chwdorukowi, że gdyby był nonkomformistą (tak jak on), nie zrobiłby kariery na uczelni.

Wówczas wydarzyło się to:

WP

Chwedoruk apelował do adwersarzy o to, by nie budowali daleko idących tez bez dowodów i statystyk. Tłumaczył też, że po II wojnie światowej w całej Europie doszło do wzmocnienia się lewicy, a teraz następuje reakcja i odwracanie tego procesu.

Oczywiście screeny pokazujące reakcję Rafała Chwedoruka na wywód Jerzego Targalskiego błyskwiacznie obiegły internet i stały się przyczynkiem do żartów zarowno z prawicowego publicysty, jak i z lewicującego politologa. Cały program można obejrzeć na stronie TVP (ok. 34 minuty)

Polub WP Wiadomości
WP
WP