Trwa ładowanie...
d2einj4
Jarosław Sellin oraz Joanna Scheuring-Wielgus gośćmi programu "Tłit"

Jarosław Sellin oraz Joanna Scheuring-Wielgus gośćmi programu "Tłit"

Zapraszamy na "Tłit". Od poniedziałku do piątku, o godz. 8.30 na stronie głównej Wirtualnej Polski. Zapraszamy na rozmowy z osobami, które kształtują naszą rzeczywistość. Dzisiaj gośćmi Michała Wróblewskiego są wiceminister kultury Jarosław Sellin z PiS oraz Joanna Scheuring-Wielgus z Lewicy.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d2einj4

Co dzisiaj w programie? Wciąż trwają protesty kobiet po orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego ws. aborcji. Zmienił się jednak sposób, w jaki na te protesty reaguje policja. Funkcjonariusze używają wobec uczestników protestów gazu łzawiącego i siły fizycznej. Wiele osób zostało zatrzymanych.

Sejm przyjął w czwartek uchwałę autorstwa PiS wspierającą działania rządu w negocjacjach budżetu UE. W uchwale posłowie wyrazili wsparcie dla wstrzymania dalszych prac UE nad budżetem, by nie dopuścić do powiązania wypłat pieniędzy z przestrzeganiem zasad praworządności. Projekty opozycji, wzywające premiera Mateusza Morawieckiego do zawarcia porozumienia w sprawie budżetu Unii Europejskiej i Funduszu Odbudowy, zostały odrzucone w pierwszym czytaniu.

Posłowie ponownie podjęli w czwartek próbę wyboru na rzecznika praw obywatelskich Zuzanny Rudzińskiej-Bluszcz. Kandydatka po raz kolejny nie uzyskała jednak poparcia Sejmu. Zagłosowało za nią 204 posłów, przeciw było 244, 3 wstrzymało się od głosu.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

d2einj4

Podziel się opinią

Share
d2einj4
d2einj4
Więcej tematów