Jarosław Porwich przechodzi do koła Wolni i Solidarni. Reakcja Kukiza: "dzięki za recykling, panie Kornelu"

Poseł Jarosław Porwich opuścił ruch Kukiz'15. Przejście polityka do klubu Kornela Morawieckiego szybko skomentował Paweł Kukiz. Starał się zachować żartobliwy ton, ale ruch Kukiz'15 kurczy się coraz bardziej. Po odejściu Porwicha zostało w nim tylko 30 posłów.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Jarosław Porwich odszedł z Kukiz'15
Jarosław Porwich odszedł z Kukiz'15 (Wikipedia, Fot: Adamy Grycuk)

Jarosław Porwich kończy z Kukiz'15 i przechodzi do koła poselskiego Wolni i Solidarni. Wyjaśnił że jest ono "bardziej racjonalne i obowiązują w nim pewne zasady". Zaznaczył, że będzie dumny mogąc współpracować z Kornelem Morawieckim.

- Jest to człowiek Solidarności Walczącej, który całe życie poświęcił dla Polski. Ja jestem, byłem i będę człowiekiem Solidarności - powiedział Porwich na konferencji prasowej.

Możliwe, że odejście posła to efekt słów lidera Kukiz'15. Jak zdradził wicemarszałek Sejmu Stanisław Tyszka, Paweł Kukiz poprosił członków ruchu, którzy nie chcą realizować programu Kukiz'15, o to, żeby się od razu określili. Z kolei samo odejście Porwicha Tyszka nazwał elementem korupcji politycznej.

"Dzięki za recykling, panie Kornelu. Naprawdę- dziękuję!"

Sprawę skomentował także Paweł Kukiz. "Chłopaki nogami przebierają i tylko czekają, aż syn "kryształowej legendy" da im stołki. Dzięki za recykling, panie Kornelu. Naprawdę- dziękuję!" - napisał na Facebooku.

Ostatnio z Kukiz'15 odszedł Adam Andruszkiewicz. O kulisach mówił w programie WP "Kto nami rządzi?".

Od początku kadencji klub Kukiz’15 opuścili już m.in. Paweł Kobyliński, Kornel Morawiecki, Małgorzata Zwiercan, Robert Winnicki, Ireneusz Zyska i Małgorzata Janowska, a w ostatnim czasie Magdalena Błeńska, Anna Siarkowska oraz Małgorzata Janowska.

Po przejściu Porwicha, koło poselskie Wolni i Solidarni będzie liczyło 6 posłów, a klub Kukiz'15 - 30.

Polub WP Wiadomości