Trwa ładowanie...
d3rizqn

Jarosław Kaczyński zapowiada ofensywę PiS, ale zaznacza: "nie możemy być jak te tłuste, zadowolone z siebie koty"

Prezes PiS mocno skrytykował opozycję, ale zaznaczył, że Grzegorz Schetyna jest bezpieczny i wsadzanie do więzienia nie wchodzi w grę. Pochwalił przy tym Mateusza Morawieckiego, skomentował spór wokół SN, a na koniec przyznał, że "miał ostre zakażenie kolana niebezpieczną bakterią".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Kaczyński przyznał, że PiS nie może spocząć na laurach
Kaczyński przyznał, że PiS nie może spocząć na laurach (East News, Fot: STANISLAW KOWALCZUK)
d3rizqn

W nowym numerze tygodnika "Sieci" ukazał się kolejny udzielony w ostatnim czasie wywiad z Jarosławem Kaczyńskim. Prezes PiS mówi w nim o "bitwie o reformę sądów", relacjach z Unią i Izraelem, politycznych planach, decyzjach kadrowych i swoim zdrowiu.

"Komisja Europejska nie złamie polskiej woli dokończenia reformy, bo to jest albo-albo. Jeśli nie zreformuje się sądownictwa, inne reformy mają mały sens, gdyż prędzej czy później zostaną przez takie sądy, jakie mamy, zanegowane, cofnięte" - zauważył prezes PiS.

Jarosław Kaczyński przyznał, że Mateusz Morawiecki "wszedł, potocznie mówiąc, w ogień, bardzo dobrze się sprawdził". "Jeśli piorun jakiś nagle z nieba nie strzeli, jeśli nie zdarzy się jakiś czynnik zmieniający zasadniczo sytuację, to tak - premier Morawiecki poprowadzi rząd do wyborów parlamentarnych" - zadeklarował. Dodał, że premier jest bardzo pracowity i ma nieprawdopodobną odporność fizyczną".

d3rizqn

Prezes PiS ostro. "Nie możemy być jak te tłuste, zadowolone z siebie koty"

Wyjaśnił, że PiS ma bardzo ofensywny plan, bo w "wielu miejscach dzieje się źle, wręcz fatalnie". Wskazał na największe nadzieje związane z wyborami. Chodzi głównie o kandydaturę Małgorzaty Wasserman w Krakowie, Mirosławy Stachowiak-Różeckiej we Wrocławiu oraz Kacpra Płażyńskiego w Gdańsku.

Prezes PiS przyznał, że nie można spocząć na laurach. "Nie możemy być jak te tłuste, zadowolone z siebie koty. To jest oczywiście piękny widok w przypadku kota, ale jeśli tak zachowuje się polityk, jest to nieznośne demoralizujące i nieskuteczne" - dodał. Według prezesa, opozycja jest groźna, bo "łamie wszelkie reguły i ma potworne poczucie bezkarności". "Jak nazywać to, co robi Schetyna, jeśli ne wzywaniem do buntu, łamaniu prawa?" - zauważył. Ale zaraz wyjaśnił, że "Schetyna jest bezpieczny" i nikt nie zamierza zamykać liderów opozycji w więzieniu.

d3rizqn

Joanna Scheuring-Wielgus: Mateusz Morawiecki to mitoman i kłamca"

"Nie łamiemy konstytucji, to jest bezczelne kłamstwo (...). Konstytucję łamie opozycja, wychodząc poza normalne, przyjęte w świecie demokratycznym sposoby wyrażania krytyki. Rozumiem demonstracje, ostrą krytykę, ale niszczenia własnego państwa, bo oni już nie rządzą, nie rozumiem i nie mogę zaakceptować" - powiedział Kaczyński.

Pytany z kolei o napięcia w relacjach z Andrzejem Dudą przyznaje, że te należą już do przeszłości. "Gdyby mnie panowie zapytali, kto będzie naszym kandydatem na prezydenta w roku 2020, to bym powiedział, że obecny prezydent" - wyjaśnił. Ale dodał, że decyzja należy do klubu PiS.

d3rizqn

Kaczyński o chorym kolanie. "Zakażenie niebezpieczna bakterią"

Jarosław Kaczyński o sprawie Sądu Najwyższego powiedział, że to spór czysto prawniczy. "Co jest lex specialis, a co jest lex generalis. Konstytucja nie releguje tego, w jakich okolicznościach kadencja I prezesa SN może być przerwana" - wyjaśnił. Dodał, że PiS nie łamie konstytucji oraz, że planują długie rządy i pewne "sprawy, które dzisiaj przez nas nie są stawiane, mogą zostać podjęte".

Prezes PiS wyjaśnił także, że ma problemy z nogą i to jedyne poważne schorzenia jakie ma. "Miałem ostre zakażenie kolana, niebezpieczną bakterią, stąd to błyskawiczne przyjęcie do szpitala. Mam przed sobą jeszcze operację. Przechodzę dość ciężką kuracje antybiotykową. Wyniki krwi i wszystkie inne są dobre. Samopoczucie się poprawia. Wszystko idzie w dobrą stronę, pięć razy w tygodniu mam rehabilitację, mogę nawet chodzić bez podparcia ale tego unikam" - powiedział prezes.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3rizqn

Zobacz także: Ewa Kopacz: Mateusz Morawiecki sądził, że "lud to kupi"

d3rizqn

Podziel się opinią

Share
d3rizqn
d3rizqn
Więcej tematów