Trwa ładowanie...

Jarosław Kaczyński w rządzie? Polityk Solidarnej Polski komentuje

Według polityka Solidarnej Polski Patryka Jakiego, w koalicji Zjednoczonej Prawicy nie ma "związków idealnych", ale to od poszczególnych partii zależeć będzie rządzenie w Polsce. Pytany o ewentualne objęcie przez Jarosława Kaczyńskiego stanowiska wicepremiera ocenił, że będzie to wzmocnienie.
Share
Zdaniem Patryka Jakiego, wejście prezesa PiS do rządu to dobra decyzja
Zdaniem Patryka Jakiego, wejście prezesa PiS do rządu to dobra decyzjaŹródło: NurPhoto via Getty Images
d4xlkn2

- Cieszę się, że umowa została podpisana. Wierzę, że koalicja Zjednoczonej Prawicy przetrwa najbliższe trzy lata. Mamy wszelkie podstawy do tego, by walczyć o zwycięstwo również podczas następnych wyborów. Do tej pory, mimo potknięć i błędów, Polacy nadal nas dobrze oceniają - mówi Wirtualnej Polsce europoseł PiS i były wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki.

- Oczywiście, widzę zagrożenia dla tej koalicji. Każdy, kto obserwuje i zna się na polityce, zapewne podzieli mój pogląd. Ale najwięcej będzie zależało od nas. Jeżeli będziemy chcieli dalej razem, wspólnie pracować - to będzie to z korzyścią dla Polski. Wiadomo, że w koalicjach, nie ma związków idealnych, ale mając świadomość, jaka może być alternatywa w postaci rządów Koalicji Obywatelskiej, musimy ze sobą współpracować - uważa polityk Solidarnej Polski.

Pytany o ewentualne wejście do rządu Jarosława Kaczyńskiego odpowiada: - My będziemy się z tego cieszyć, bo to zawsze jest ogromne wzmocnienie dla tego rządu - mówi nam Jaki.

d4xlkn2

Przypomnijmy - jak nieoficjalnie ujawnił TVN24, według nowej umowy w nowym rządzie Solidarnej Polsce i Porozumieniu ma przypaść po jednym resorcie. A przedstawiciele dwóch partii koalicyjnych mają otrzymać po jednym stanowisku ministerialnym w kancelarii premiera. Nie ma gwarancji konkretnych miejsc na listach wyborczych w wyborach parlamentarnych w 2023 roku, ale jest deklaracja wspólnego startu. Miejsca na listach wyborczych mają dostać dotychczasowi posłowie Solidarnej Polski i Porozumienia. A Zbigniew Ziobro i Jarosław Gowin muszą uzgadniać w ramach koalicji wszystkie projekty ustaw, które zgłaszają ich ugrupowania.

Rzeczniczka PiS Anita Czerwińska w rozmowie z PAP potwierdziła: rekonstrukcja rządu, deklaracja wspólnego startu w kolejnych wyborach oraz wspólnych uzgodnień projektów legislacyjnych - takie kwestie znalazły się w nowej umowie koalicyjnej Zjednoczonej Prawicy. W umowie nie ma jednak zapisu o wejściu do rządu Jarosława Kaczyńskiego.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d4xlkn2

Podziel się opinią

Share
d4xlkn2
d4xlkn2
Więcej tematów