Trwa ładowanie...
d3uw9ww

Jarosław Gowin i kolizja auta SOP z tirem. PO domaga się wyjaśnień

Jarosław Gowin i wiozący go limuzyną kierowca SOP w środę zderzyli się pod Mławą z tirem. Ukazało się nagranie sprzed kolizji, które pokazuje, jak szybko - omijając wyspy i lewoskręty - poruszał się pojazd. PO domaga się wyjaśnień od wicepremiera.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Jarosław Gowin i kolizja auta SOP z tirem. PO domaga się wyjaśnień
Jarosław Gowin i kolizja auta SOP z tirem. PO domaga się wyjaśnień (PAP, Fot: Paweł Supernak)
d3uw9ww

Kolizja limuzyny SOP, którą podróżował Jarosław Gowin, miała miejsce w środę rano, kilka kilometrów za Mławą. Choć minister nauki i szkolnictwa wyższego oraz jego kierowca wyszli z niej bez szwanku, mogło dojść do tragedii.

Na kolizję i film, który ma przedstawiać przejazd limuzyny SOP tuż przed zdarzeniem, zareagowali posłowie PO. - Domagamy się szczegółowej informacji po co, skąd, dlaczego i dokąd premier Gowin tak pędził. Co uzasadniało użycie sygnałów świetlnych i dźwiękowych i stwarzanie zagrożenia dla życia użytkowników drogi? - pytał Paweł Olszewski.

Jarosław Gowin i kolizja auta SOP z tirem. PO domaga się wyjaśnień

- Zapewniam, że za czasów BOR-u każdy, któremu przysługiwała ochrona, musiał się gęsto tłumaczyć z nieuzasadnionego użycia sygnałów świetlnych i dźwiękowych - powiedział w Sejmie Bartłomiej Sienkiewicz. Polityk podkreślał, że przez 18 miesięcy jakie spędził w fotelu szefa MSW prosił dwa razy o użycie sygnalizacji świetlnej i dźwiękowej.

d3uw9ww

- Co jeszcze musi się stać, żeby przestano uprawiać państwowe piractwo drogowe? Kto musi zginąć? Ktoś ważny z rządu? Ktoś jadący z rodziną? Ten rodzaj jazdy jest nie do zaakceptowania - grzmiał Sienkiewicz.

Czytaj też: Limuzyna SOP zderzyła się z tirem na drodze krajowej nr 7. W środku Jarosław Gowin
11 uszkodzonych aut SOP. Naprawy od grudnia wyniosły ponad 133 tys. zł

Masz news, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3uw9ww

Podziel się opinią

Share
d3uw9ww
d3uw9ww
Więcej tematów