Trwa ładowanie...
d65e5ni

11 uszkodzonych aut SOP. Naprawy od grudnia wyniosły ponad 133 tys. zł

Kolizje samochodów Służby Ochrony Państwa zdarzają się tak często, że media informują wyłącznie o niektórych. Jak ustaliło teraz TVN24, tylko od grudnia uszkodzone zostały auta należące m.in. do ochrony prezydenta, premiera, marszałka Sejmu i ministra sprawiedliwości.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Jedna ze stłuczek SOP
Jedna ze stłuczek SOP (Forum)
d65e5ni

Tydzień temu media obiegła informacja o zderzeniu przy alei Grunwaldzkiej w Gdańsku. Przypuszczano, że w kolizji mógł brać udział samochód należący do ochrony najważniejszych polityków w kraju. Gdy Wirtualna Polska zapytała o ten przypadek rzecznika prasowego SOP ppłk Bogusława Piórkowskiego potwierdził, że uszkodzone zostało auto Służby Ochrony Państwa.

Ale bardzo często takie zdarzenia nie wyciekają do mediów. TVN24 ustalił teraz, że tylko od grudnia podobnych kolizji było aż 11. Naprawy uszkodzeń wyniosły w sumie ponad 133 tys. zł.

d65e5ni

Wśród uszkodzonych samochodów znalazły się dwa z grupy ochronnej premiera Mateusza Morawieckiego - Audi Q7, które zostało uszkodzone w połowie stycznia i Land Rover Discovery - miesiąc później. Naprawa pierwszego auta kosztowała 10 tys. złotych, drugiego - 15 tys. złotych.

SOP odmawia komentarza

Z kolei pod koniec ubiegłego roku uszkodzeniu uległ mercedes Vito, którym jeździ ochrona prezydenta Andrzeja Dudy. Samochód naprawiono za 8,1 tys. zł.

Sporą stłuczkę zaliczyło też BMW 750, którym porusza się Marek Kuchciński. Również pod koniec roku (w grudniu) jego naprawa wyniosła 15 tys. zł.

d65e5ni

BMW 750, jednak tym razem wożące ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobro, zaliczyło z kolei stłuczkę niedawno, bo w marcu. Naprawa? Wyceniona została na 8 tys. zł.

"SOP odmawia komentarza, zasłaniając się tajemnicą" - informuje TVN24.

Źródło: TVN24

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d65e5ni

Podziel się opinią

Share

d65e5ni

d65e5ni
Więcej tematów