Trwa ładowanie...

Janina Ochojska vs. Patryk Jaki. Poszło o "strefy wolne od LGBT"

Janina Ochojska starła się na Twitterze z europosłem Patrykiem Jakim. Poszło o wystąpienie polityka w Parlamencie Europejskim. Patryk Jaki powiedział, że w Polsce nie ma "stref wolnych od LGBT", a wiadomości mówiące o nich nazwał "fake newsem".

Europoseł Patryk Jaki neguje istnienie "stref wolnych od LGBT" (Photo by Artur Widak/NurPhoto via Getty Images)Europoseł Patryk Jaki neguje istnienie "stref wolnych od LGBT" (Photo by Artur Widak/NurPhoto via Getty Images)Źródło: NurPhoto via Getty Images, fot: NurPhoto
drwhkz3
drwhkz3

Parlament Europejski znów debatował na temat praworządności w Polsce. Szef Komisji Wolności Obywatelskich, Sprawiedliwości i Spraw Wewnętrznych PE Juan Fernando Lopez Aguilara przygotował specjalny raport na ten temat. Na forum Parlamentu mówił, że "Polska oddala się od wartości europejskich". Z kolei wiceszefowa Komisji Europejskiej Vera Jurova zapowiedziała, że nadzorowany przez nią organ zbada sprawę polskich "stref wolnych od LGBT".

Na te słowa zareagował Patryk Jaki. W emocjonalnym wystąpieniu deputowany mówił, że europejskim elitom nie przeszkadza "nowy pomnik Lenina w Niemczech, a przeszkadza obrona wartości rodzinnych w Polsce". Dodał, że "w Polsce nie ma 'stref wolnych od LGBT'".

Debata na ten temat trwa w Polsce od miesięcy i z łatwością można wyszukać dziesiątki wypowiedzi polityków obozu rządowego, którzy nie zaprzeczają, a wręcz wspierają gminy, które wprowadziły uchwały "o ideologii LGBT". Przewodniczący Solidarnej Polski Zbigniew Ziobro, czyli partii, do której należy Patryk Jaki, zapowiedział, że przekaże takiej gminie z Funduszu Sprawiedliwości trzy razy tyle pieniędzy, ile dałaby jej Unia.

"Strefy wolne od LGBT". Patryk Jaki odpowiedział Janinie Ochojskiej

Na słowa Jakiego zareagowała Janina Ochojska. "Poseł Patryk Jaki kłamie w europarlamencie, że w Polsce nie ma 'stref wolnych od LGBT'. Że to tylko oczernianie Polski. Proszę bardzo np. Zamość, Końskawola, Skierniewice. Takich miast, miasteczek jest więcej" - napisała na Twitterze. Pod postem zostawiła zdjęcia żółtych, przypominających znaki drogowe tabliczek, które informują o wjeździe do "strefy wolnej od LGBT".

drwhkz3

Patryk Jaki postanowił zdementować te doniesienia. W odpowiedzi napisał: "Dobre. Pani poseł pisze, że 'Jaki kłamie', że nie ma w Polsce 'Stref wolnych od LGBT'. Na dowód podaje wymyśloną i przyklejoną ze złamaniem prawa przez jej kolegę tabliczkę.

Wspomniane tabliczki montował aktywista Bartosz Staszewski. Sam przyznaje, że zakłada tablice na chwilę, robi im zdjęcia i publikuje w mediach społecznościowych. Chce w ten sposób napiętnować samorządy, które podjęły uchwały zatytułowane "przeciwko ideologii LGBT". Część odbiorców, którzy nie wczytają się w kontekst akcji, mogła dojść do wniosku, że tablice to oficjalne oznaczenia miast.

Koronawirus w Polsce. Partyk Jaki: nauczyczyciele nie muszą zbierać truskawek

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
drwhkz3
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
drwhkz3
Więcej tematów