Trwa ładowanie...
d31jaxw

Jan Śpiewak: Barbara Nowacka złamała słowo

- Jestem zniesmaczony. Barbara Nowacka zachowała się nielojalnie wobec kolegów - powiedział w poniedziałek Jan Śpiewak, kandydat na prezydenta Warszawy. Tak podsumował przystąpienie Inicjatywy Polskiej, stowarzyszenia Barbary Nowackiej, do Koalicji Obywatelskiej.
Share
Jan Śpiewak, kandydat na prezydenta Warszawy
Jan Śpiewak, kandydat na prezydenta WarszawyŹródło: PAP, Fot: Leszek Szymański
d31jaxw

Na niedzielnym kongresie Koalicji Obywatelskiej wystąpiła Barbara Nowacka, oficjalnie potwierdzając porozumienie wyborcze między jej Inicjatywą Obywatelską a PO i Nowoczesną.

- Jestem naprawdę zniesmaczony tym, na co patrzę. Barbara Nowacka zachowała się nielojalnie wobec swoich kolegów i koleżanek z Inicjatywy Polskiej. Postawiła ich wręcz w niemożliwej sytuacji, bo dzisiaj ona prowadzi kampanię przeciwko nim, przeciwko Paulinie Piechnie-Więckiewicz, współzałożycielce IP - powiedział w programie "Graffiti" (Polsat News) Jan Śpiewak.

Paulina Piechna-Więckiewicz, radna stołecznej Rady Miasta, w proteście przeciwko decyzji Nowackiej, w sobotę opuściła szeregi Inicjatywy Polskiej, a także podjęła współpracę z Partią Razem, stowarzyszeniem Wolne Miasto Warszawa Jana Śpiewaka i Zielonymi.

d31jaxw

Nowacka poparła Trzaskowskiego

- Taki obraz, taki przykład nielojalności w polityce, ja wiem, że to jest polityka i że różne rzeczy się zdarzają, ale od Barbary Nowackiej oczekiwałem czegoś więcej - dodał Śpiewak. Zdradził, że kilka miesięcy temu Nowacka zapewniła go, że nie poprze Rafała Trzaskowskiego. - Złamała dane słowo - stwierdził szef stowarzyszenia WMW.

W poniedziałek Barbara Nowacka wystąpiła na wspólnej konferencji z Rafałem Trzaskowskim i oficjalnie poparła go jako kandydata na prezydenta stolicy. Stwierdziła, że Warszawa zasługuje na prezydenta energicznego, który wie jak funkcjonuje miasto i chce słuchać warszawiaków. Jej zdaniem, taki będzie Trzaskowski. - Dzisiaj nie ma miejsca na podziały - albo jesteśmy za Polską wolną, demokratyczną i praworządną albo nie - powiedziała na konferencji.

Źródło: Polsat News

d31jaxw

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d31jaxw

Podziel się opinią

Share
d31jaxw
d31jaxw
Więcej tematów