Trwa ładowanie...
d2tazha

Jakubiak: to chora rywalizacja PO i Nowoczesnej

- Nowoczesna siedzi dlatego, że siedzi PO, a PO siedzi dlatego, że siedzi Nowoczesna; oni sami już nie wiedzą o co chodzi - tak trwający w Sejmie protest opozycji ocenił w poniedziałek wiceszef klubu Kukiz'15 Marek Jakubiak. Jego zdaniem główną inspiracją kryzysu sejmowego jest "chora" rywalizacja między tymi partiami.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Marek Jakubiak, poseł Kukiz''15
Marek Jakubiak, poseł Kukiz''15 (WP)
d2tazha

Marek Jakubiak podkreślił w radiowej Trójce, że "o ile można sobie trywializować całą tę sytuację, o tyle to jest poważne, że opozycja gotowa jest wszytko zrobić, żeby zaistnieć w mediach - i to jest przerażające".

Według Jakubiaka opozycja przez swoją działalność doprowadzi do "absolutnego wyciszenia emocji społeczeństwa polskiego". - Społeczeństwo polskie nie będzie się chciało angażować w politykę - ocenił Jakubiak.

- Apelujemy, jako Kukiz'15, uspokójcie się państwo opozycjoniści. Zacznijmy pragmatycznie pracować na okoliczność działalności Polski jako państwa - zaznaczył. Dodał, że jest to też "wrzutka" do PiS, ponieważ - jak uzasadniał - "PiS zamiast emocjami rozgrywać, powinno się wziąć za nasze życie codzienne".

d2tazha

Od 16 grudnia 2016 r. w sali plenarnej Sejmu przebywają posłowie PO i Nowoczesnej, którzy rozpoczęli wtedy protest wobec wykluczenia z obrad posła PO Michała Szczerby i wobec projektowanych zmian w zasadach pracy dziennikarzy w Sejmie, domagając się zachowania jej dotychczasowych reguł. Marszałek Sejmu Marek Kuchciński wznowił obrady w Sali Kolumnowej, gdzie przeprowadzono głosowania m.in. nad ustawą budżetową na 2017 r.

Opozycja uważa, że głosowania w Sali Kolumnowej były nielegalne, m.in. z powodu braku kworum. Marszałek Sejmu zapewnił, że w głosowaniach 16 grudnia brała udział wymagana w konstytucji liczba posłów oraz, że każdy z posłów mógł wejść do sali głównym wejściem i brać udział w każdym głosowaniu.

W poniedziałek marszałek Senatu Stanisława Karczewski zaprosił na godz. 14 liderów partii parlamentarnych na spotkanie ws. rozwiązania kryzysu w Sejmie.

"Jestem przekonany, że podczas dzisiejszego spotkania dojdziemy do konsensusu. Obecność potwierdzili już prawie wszyscy" - poinformował na Twitterze marszałek.

d2tazha

Podziel się opinią

Share

d2tazha

d2tazha
Więcej tematów