Trwa ładowanie...

Jacek Sasin o Tusku: nie ma kwalifikacji, aby być przewodniczącym RE

Zdaniem Jacka Sasina, Donald Tusk nie ma odpowiednich kwalifikacji do tego, aby sprawować funkcję przewodniczącego Rady Europejskiej. - On dalszym ciągu nie jest politykiem europejskim, co uniemożliwia mu pełnienie tej funkcji - ocenił polityk PiS.

Share
Jacek Sasin o Tusku: nie ma kwalifikacji, aby być przewodniczącym REŹródło: PAP, fot: Adam Warżawa
d2jtth6

Sasin: on nie jest politykiem europejskim

Jacek Sasin w “Salonie politycznym” radiowej Trójki, stwierdził, że Donald Tusk "jest tylko politykiem wymiaru krajowego, wymiaru opozycjonisty w Polsce".

Polityk PiS dodał, że obecny szef RE kreuje się dziś na przywódcę opozycji w Polsce.

Waszczykowski: były projekty ekspertyzy ws. wyboru Tuska, ale z nich nie skorzystaliśmy

Z kolei Witold Waszczykowski, mówił w RMF FM, że powstały projekty ekspertyz ws. wyboru Donalda Tuska na szef Rady Europejskiej powstały, ale partia rządząca nie skorzystała z nich. - Po politycznej dyskusji uznaliśmy, że nie ma sensu, bo zapewne proces będzie trwał wiele lat i może nie skończyć się pozytywnie - tłumaczył szef MSZ.

d2jtth6

Kilka dni po reelekcji Tuska na szefa Rady Europejskiej Waszczykowski mówił w mediach, że ma ekspertyzy, które wskazują na to, że Tusk został wybrany na w sposób, który można zakwestionować na poziomie prawa europejskiego. Szef MSZ zapowiedział wtedy, że ekspertyzy będzie przedstawiał premier Beacie Szydło. Pytany wówczas, czy zasugeruje premier, czy podważyć wybór Tuska Waszczykowski odparł: "zastanowimy się nad tym".

W reakcji na te słowa politycy PO skierowali do Waszczykowskiego interpelację z żądaniem, by ujawnił treść tych ekspertyz. W odpowiedzi na tę interpelację wiceszef MSZ ds. europejskich Konrad Szymański napisał, że "rząd nie zamawiał ekspertyz dotyczących fałszerstwa procedury wyborczej przy wyborze Tuska, zatem pytania o autora ekspertyz, o datę ich zamówienia oraz o udostępnienie pełnej wersji tych ekspertyz są bezprzedmiotowe". Dodał, że "oficjalne stanowisko RP w tej sprawie zajął rzecznik rządu".

Bochenek: sprawę wyboru Tuska uważamy za zamkniętą

Rzecznik rządu Rafał Bochenek pytany na konferencji prasowej po wypowiedzi Waszczykowskiego stwierdził, że "nie ma żadnej politycznej decyzji, aby podejmować jakiekolwiek działania ws. wyboru Donalda Tuska na szefa Rady Europejskiej i rząd w ogóle się tym nie zajmuje". - Rząd sprawę wyboru Donalda Tuska uważamy za zamkniętą - podkreślił wówczas rzecznik.

Źródło: WP, Polskie Radio, RMF FM, PAP

d2jtth6
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2jtth6
Więcej tematów