Trwa ładowanie...

Jacek Kurski ponownie prezesem TVP. Jest decyzja

Jest nowy-stary prezes Telewizji Polskiej. Jacek Kurski wraca na stanowisko w TVP. O tej decyzji dowiedziała się jako pierwsza Wirtualna Polska.

Share
Jacek Kurski ponownie prezesem TVP. Jest decyzja
Źródło: PAP
d1gvqke

O tym, że wszystko wskazuje na to, że Jacek Kurski ponownie obejmie stanowisko prezesa TVP pisaliśmy już w czwartek. Jego kandydaturę miał zgłosić sam szef Rady Mediów Narodowych, Krzysztof Czabański.

Kto na prezesa TVP? Pojawił się drugi kandydat

Jak informował reporter WP Michał Wróblewski, kandydatury na prezesa TVP mogły być zgłaszane w czwartek do południa. Nieoficjalnie wiadomo było, że do wtorku nie zgłosił się nikt, kto chciałby ubiegać się o prezesurę. Wreszcie ujawniono, że o fotel szefa TVP będzie również walczyć Maciej Pawlicki, producent filmowy (m.in. filmu "Smoleńsk") i publicysta m.in. portalu wPolityce.pl i tygodnika "Sieci".

d1gvqke

Jednak jeden z członków RMN, Juliusz Braun przyznał w rozmowie z Wirtualną Polską, że żadnej informacji o innych kandydaturach nie otrzymał.

Zobacz też: Koronawirus w Polsce. Minister zdrowia zapowiada policyjne kontrole na weselach

W piątek, gdy ruszyły obrady RMN, żaden członek nie zgłosił dalej kandydatury Macieja Pawlickiego - dowiedziała się Wirtualna Polska.

Kulisy odejścia Jacka Kurskiego z TVP

Przypomnijmy: Kurski stracił stanowisko prezesa TVP w marcu, gdy - jak ujawniliśmy - prezydent Andrzej Duda uzależnił przekazanie mediom publicznym kwotę 2 mld złotych właśnie od jego dymisji.

d1gvqke

O takim ultimatum postawionym przez głowę państwa Radzie Mediów Narodowych Wirtualna Polska informowała jako pierwsza. Nie minęło jednak zbyt dużo czasu, gdy Kurski znów wrócił do TVP. Tym razem jako doradca Zarządu.

Pełniącym obowiązki prezesa telewizji publicznej jest Maciej Łopiński. Obecnie przebywa na urlopie do 7 sierpnia.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1gvqke

Podziel się opinią

Share
d1gvqke
d1gvqke
Więcej tematów