Trwa ładowanie...

Inowrocław. "Afera fakturowa" w ratuszu, CBA sprawdza urząd

Centralne Biuro Antykorupcyjne sprawdza Urząd Miejski w Inowrocławiu. Kontrola dotyczy tzw. "afery fakturowej". Urzędnicy ratusza mieli wystawiać tzw. puste faktury. Najwięcej zarzutów usłyszała do tej pory urzędniczka Agnieszka Ch., która w przeszłości była działaczką...PiS.

Inowrocław. "Afera fakturowa" w ratuszu, CBA sprawdza urządŹródło: East News, fot: Stanisław Kowalczuk/East News
dksyuvw
dksyuvw

Agenci CBA sprawdzają m.in. dokumentację i sprzęt elektroniczny w związku z prowadzonym śledztwem w sprawie przekroczenia uprawnień przez funkcjonariuszy publicznych – pracowników Wydziału Kultury, Promocji i Komunikacji Społecznej Urzędu Miasta Inowrocławia. Kontrola obejmuje Urząd Miasta Inowrocławia, instytucje kultury oraz prywatne mieszkania i domy.

Śledztwo CBA w Inowrocławiu trwa od października 2017 r. Rozpoczęło się po sygnałach o nieprawidłowościach w wydziale kultury, promocji i komunikacji społecznej. Już potwierdzono uchybienia przy opłacaniu przez urząd faktur.

Zarzuty w tzw. aferze fakturowej usłyszało 16 osób, w tym szefowa wydziału inowrocławskiego ratusza. Śledczy zarzucają im oszustwa, posługiwanie się fałszywymi lub poświadczającymi nieprawdę fakturami oraz przekroczenie uprawnień i niedopełnienie obowiązków w celu osiągnięcia korzyści majątkowych.

Zobacz także: Kontrowersyjne zdjęcie z Ryszardem Czarneckim. Michał Dworczyk komentuje

Naczelnik wydziału, Agnieszka Ch. była także rzeczniczką prasową prezydenta Inowrocławia. Ma odpowiedzieć za wyłudzanie ponad 250 tys. zł.

dksyuvw

"Urzędnicy mieli współpracować z przedsiębiorcami z Inowrocławia i okolic, którzy za udział w nielegalnych zyskach godzili się wystawiać fikcyjne faktury i rachunki za niewykonane usługi i dostawy na rzecz Urzędu Miasta Inowrocławia" – wyjaśnia CBA.

W aferę zamieszani są przedsiębiorcy z różnych branż: hotelarskiej, kosmetycznej, elektrycznej.

Smaczku całej sprawie dodaje fakt, iż Agnieszka Ch. to była działaczka PiS, w wyborach samorządowych 8 lat temu startowała z list tej partii. A w kolejnych latach, jej przełożonym był wiceburmistrz Kruszwicy Mikołaj Bogdanowicz, obecny wojewoda kujawsko – pomorski z PiS. Z partii miała odejść 5 lata temu.

O całej sprawie informowała obszernie Wirtualna Polska w październiku ubiegłego roku. Więcej informacji można przeczytać:tutaj.

Masz news, zdjęcie lub film związany z pogodą? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dksyuvw
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dksyuvw
Więcej tematów