WP

IMGW ostrzega przed silnym wiatrem w całej Polsce. Powieje z prędkością nawet 100 km na godzinę

Pogoda w najbliższych dniach da nam się we znaki. Nie tylko zrobi się o wiele chłodniej, będzie także silnie wiało. Wszystko za sprawą szybko przemieszczającego się nad naszym krajem strumienia arktycznego powietrza.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Meteorolodzy ostrzegają przed silnym wiatrem
Meteorolodzy ostrzegają przed silnym wiatrem (windy.com)
WP

Przed podmuchami silnego wiatru, którego porywy na wybrzeżu mogą sięgać nawet 100 km na godzinę, ostrzega już IMGW. Na północnym zachodzie Polski silnie wiać zacznie już w poniedziałek.

Z prognoz zagroźeń meteorologicznych Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej wynika, że w poniedziałek silny wiatr da sie jedynie we znaki mieszkańcom woj. zachodniopomorskiego. Przewiduje się wydanie ostrzeżenia przed silnym wiatrem pierwszego stopnia, czyli najnizszego w trzystopniowej skali.

WP

We wtorek wiatr będzie już hulał w całej Polsce. IMGW prognozuje wydanie ostrzeżenia drugiego stopnia dla województw zachodniopomorskiego i pomorskiego, gdzie porywy wiatru będą najsilniejsze - mogą osiągać 100 km/h. Niebezpiecznie będzie jednak także w głębi kraju. Ostrzeżenie pierwszego stopnia może zostać wydane dla 14 województw, czy praktycznie dla całej Polski z wyjątkiem woj. podlaskiego. Wiatr może tam osiągać w porywach nawet 70 km/h.

WP.PL
Podziel się

W środę wiać ma już w całej Polsce - bez wyjątku. Najmocniej w woj. pomorskim - dla tego województwa IMGW prognozuje wydanie ostrzeżenia drugiego stopnia.

Źródło: IMGW

WP
Polub WP Wiadomości
WP
WP