Trwa ładowanie...

IMGW ostrzega przed silnym wiatrem w całej Polsce. Powieje z prędkością nawet 100 km na godzinę

Pogoda w najbliższych dniach da nam się we znaki. Nie tylko zrobi się o wiele chłodniej, będzie także silnie wiało. Wszystko za sprawą szybko przemieszczającego się nad naszym krajem strumienia arktycznego powietrza.

Share
IMGW ostrzega przed silnym wiatrem w całej Polsce. Powieje z prędkością nawet 100 km na godzinęŹródło: windy.com
d2qxvpx

Przed podmuchami silnego wiatru, którego porywy na wybrzeżu mogą sięgać nawet 100 km na godzinę, ostrzega już IMGW. Na północnym zachodzie Polski silnie wiać zacznie już w poniedziałek.

Z prognoz zagroźeń meteorologicznych Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej wynika, że w poniedziałek silny wiatr da sie jedynie we znaki mieszkańcom woj. zachodniopomorskiego. Przewiduje się wydanie ostrzeżenia przed silnym wiatrem pierwszego stopnia, czyli najnizszego w trzystopniowej skali.

We wtorek wiatr będzie już hulał w całej Polsce. IMGW prognozuje wydanie ostrzeżenia drugiego stopnia dla województw zachodniopomorskiego i pomorskiego, gdzie porywy wiatru będą najsilniejsze - mogą osiągać 100 km/h. Niebezpiecznie będzie jednak także w głębi kraju. Ostrzeżenie pierwszego stopnia może zostać wydane dla 14 województw, czy praktycznie dla całej Polski z wyjątkiem woj. podlaskiego. Wiatr może tam osiągać w porywach nawet 70 km/h.

WP.PL
Źródło: WP.PL

W środę wiać ma już w całej Polsce - bez wyjątku. Najmocniej w woj. pomorskim - dla tego województwa IMGW prognozuje wydanie ostrzeżenia drugiego stopnia.

Źródło: IMGW

d2qxvpx
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2qxvpx
d2qxvpx
Więcej tematów