Trwa ładowanie...
d3oquzq

Igor Tuleya o reformie sądownictwa: to jest taka fikcja, jak w "Roku 1984"

- Krajowa Rada Sądownictwa ma tyle wspólnego z sądownictwem, że je niszczy - tak sędzia Igor Tuleya skomentował kondycję polskiego wymiaru sprawiedliwości. Według niego "wszystko zmierza w złym kierunku".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Tuleya krytykuje zmiany w sądownictwie
Tuleya krytykuje zmiany w sądownictwie (PAP)
d3oquzq

Sędzia Sądu Okręgowego w Warszawie był gościem "Faktów po Faktach" na antenie TVN24. Igor Tuleya był pytany o ocenę reformy sądownictwa autorstwa PiS.

- To jest taka fikcja, jak w "Roku 1984" (książka George'a Orwella - red.) gdzie Ministerstwo Prawdy zajmowało się propagandą, Ministerstwo Pokoju wojną. A Krajowa Rada Sądownictwa ma tyle wspólnego z sądownictwem, że je niszczy, a osoby które tam zasiadają, są po prostu grabarzami niezależności sądów i niezawisłości sędziów - stwierdził Tuleya.

Według niego, "wszystko zmierza w złym kierunku". Stwierdził również że sędziowie "aktywnie uczestniczyć w życiu publicznym, obywatelskim" i brać udział w wydarzeniach w obronie sądów.

d3oquzq

Zobacz także: PiS może się zdziwić. Stanisław Tyszka zapewnia: nie pójdziemy z nim w jednym bloku

- To jest również pokazanie, że nie jest prawdą, że my walczymy o "koryta". Jak słyszymy wypowiedzi polityków, którzy grożą (sędziom - przyp. red.) za udział w zgromadzeniach postępowaniami dyscyplinarnymi, to właśnie poprzez aktywny udział w obronie sądów pokazujemy, że nie zależy nam na naszych stanowiskach, tylko bronimy pewnych wartości - dodał Tuleya.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3oquzq

Podziel się opinią

Share

d3oquzq

d3oquzq
Więcej tematów