Trwa ładowanie...
Koronawirus informacje
Koronawirus mapa
Polska
Świat
Społeczeństwo
Polityka
Edukacja
Tylko w WP
Innowacje
#DzieńdobryWP
Śląsk
Kraków
Wideo
Najnowsze

Grzegorz Schetyna: skończyła się totalna władza prezesa Kaczyńskiego

Tomasz Grodzki to nasz sukces, to symbol zwycięstwa w Senacie - mówi lider Platformy Obywatelskiej Grzegorz Schetyna. Dodaje, że "skończyła się totalna władza prezesa Jarosława Kaczyńskiego". Zarzucił też PiS oszukiwanie podczas kampanii wyborczej.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Marszałek Senatu Tomasz Grodzki i przewodniczący PO Grzegorz Schetyna
Marszałek Senatu Tomasz Grodzki i przewodniczący PO Grzegorz Schetyna (PAP, Fot: Tomasz Gzell)

Nie chcę, żeby Senat był izbą blokady, ale miejscem normalnej demokracji - stwierdził w Polsat News Grzegorz Schetyna. Nie zgodził się z twierdzeniem prowadzącej rozmowy Doroty Gawryluk, że Koalicja Obywatelska "zapłaciła" za funkcję marszałka Senatu stanowiskami wicemarszałków. - Tak wskazali wyborcy. Musimy budować jak najszerszy blok przeciw PiS - mówił przewodniczący PO.

Schetyna dodał, że Tomasz Grodzki to "symbol zwycięstwa w Senacie". - Skończyła się totalna władza prezesa Jarosława Kaczyńskiego - powiedział.

- Jak się przegrywa, to się szuka usprawiedliwienia - tak Schetyna odpowiedział z kolei na stwierdzenie prowadzącej, że prawybory w PO mogą być ustawione, bo tak o wcześniejszym wewnętrznym głosowaniu miał mówić Radosław Sikorski. - Jest kilku chętnych kandydatów do prawyborów - zaznaczył.

- Zawsze tak będzie, że pierwsza tura wyborów prezydenckich to będzie sprawdzian kandydatów poszczególnych partii - powiedział Schetyna.

Grzegorz Schetyna: PiS zapowiada podwyżki, bo nie ma pieniędzy

Odniósł się również do zapowiedzi PiS ws. wzmocnienia resortów gospodarczych. - Oszukiwali, nie mówili prawdy podczas kampanii wyborczej, a teraz po czterech latach nie mają pieniędzy - mówił gość Polsat News.

Slot

- Po tych deklaracjach o zrównoważonym budżecie na papierze, teraz mówią o podwyżkach. To się już dzieje - stwierdził szef PO.

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Szymon Hołownia o starcie w wyborach prezydenckich 2020: mam dużo rzeczy do zrobienia

Podziel się opinią

Share
Slot
Więcej tematów