Grzegorz Schetyna: odpowiedzią na niskie sondaże dobra współpraca opozycji

Ostatnie sondaże nie są dobre dla Platformy Obywatelskiej. Przewaga partii rządzącej nad opozycją jest bardzo duża. PO razem z Nowoczesną i PSL nie mają takiego poparcia jak PiS. Grzegorz Schetyna powiedział, jaką ma receptę na przekonanie do siebie wyborców.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Grzegorz Schetyna przyznał, że PiS jest silny słabością opozycji
Grzegorz Schetyna przyznał, że PiS jest silny słabością opozycji (Agencja Gazeta, Fot: Sławomir Kamiński)
WP

Wydawało się, że po masowych protestach przeciwko reformie sądownictwa autorstwa PiS-u, krytykowanych działaniach rządu po sierpniowych nawałnicach partia rządząca będzie tylko tracić. Jednak z wtorkowego sondażu Kantar Public wynika, że PiS cieszy się poparciem 38 proc. wyborców. Na PO chciałoby zagłosować 16 proc., a na Nowoczesną 8 proc. ankietowanych. Również w sondażu IBRiS dla "Rzeczpospolitej" PiS notuje 37,7 proc. poparcia, a PO 19,9 proc.

Do ostatnich wyników sondaży odnieśli się politycy PO. Rafał Trzaskowski w RMF FM przyznał, że w partii analizowane są wyniki sondaży. – To są porażające wyniki. Oczywiście to nas motywuje do niesamowitej pracy. Natomiast też do analizy. Dlaczego, skoro PiS depcze demokrację i zaprzecza trójpodziałowi władzy, ma wpadkę za wpadką, nie jest w stanie nawet zareagować na kataklizm, te wyniki są tak dobre – powiedział polityk.

O notowania PO został zapytany w Radiu ZET Grzegorz Schetyna, który stwierdził, że wie, jak przekonać do siebie większą liczbę wyborców. – Uważam, że odpowiedzią na sondaże może być dobra współpraca partii opozycyjnych. Polacy muszą mieć pewność, a przynajmniej wiarę, że opozycja jest w stanie stworzyć taką konstrukcję wyborczą, która pokona PiS – powiedział przewodniczący PO.

WP

Schetyna do Błaszczaka: Zajmą się tobą ci, którzy powinni się zająć

Grzegorz Schetyna przyznał, że PiS jest silny słabością opozycji. - Jesteśmy po wakacjach, po pewnych przemyśleniach. Mam dużo takich projektów, które będziemy teraz realizować. Też rozmawiamy o nowych scenariuszach – powiedział lider PO. Takim scenariuszem jest wspólna lista wyborcza opozycji. Jak zaznaczył, żeby do tego doszło, potrzebne jest zbliżenie pomiędzy partiami opozycyjnymi.

- Za rok sytuacja będzie zupełnie inna. Będziemy gotowi do wyborów i jestem przekonany z jedną, opozycyjną listą, która wygra z PiS-em już wybory samorządowe – powiedział Grzegorz Schetyna.

WP
Polub WP Wiadomości
WP
WP