Trwa ładowanie...

Wakacje się skończyły. Wrzesień kolejnym dobrym miesiącem dla PiS?

Prawo i Sprawiedliwość od długiego czasu przoduje w partyjnych sondażach. Ci, którzy uważają, że zaczyna to być nudne, nie będą pocieszeni. Nowe badanie nie podważa bowiem pozycji PiS, jako lidera partii politycznych.

Wakacje się skończyły. Wrzesień kolejnym dobrym miesiącem dla PiS?Źródło: PAP, fot: Leszek Szymański
d2wh96n

Mamy powtórkę z rozrywki. Po pytaniu: na kogo zagłosowałbyś w najbliższych wyborach parlamentarnych, najwięcej głosów zyskał nie kto inny, jak partia Jarosława Kaczyńskiego. Jak wynika z najnowszego sondażu Kantar Public, 38 proc. badanych chce, by u władzy pozostał PiS.

Dla 16 proc. badanych bliższa niż to ugrupowanie jest Platforma Obywatelska. Gdyby wybory odbyły się we wrześniu, Kukiz'15 uzyskałby 9 proc. poparcia, a Nowoczesna - 8 proc.

Do wyborów jeszcze sporo czasu. To dobra wiadomość dla SLD. Wskazało na niego bowiem jedynie 4 proc. pytanych. Tyle samo respondentów wybrało PSL. Oznacza to, że partie nie przekroczyłaby progu wyborczego.

d2wh96n

Do Sejmu nie weszłaby też Partia Razem z 3-procentowym poparciem.

Wśród ankietowanych znalazły się też osoby, które nie wiedzą, na kogo chciałyby oddać swój głos. Ich odsetek wyniósł 16 proc.

Badanie przeprowadzono w dniach 1-6 września na ogólnopolskiej reprezentatywnej próbie 1018 mieszkańców dorosłych mieszkańców Polski.

Zobacz też: Antoni Macierewicz nie do usunięcia. Oto 7 powodów

Polacy PiS mówią "tak", ministrom - "nie"

Choć Prawo i Sprawiedliwość może liczyć na poparcie Polaków, ciężko mówić o dobrej passie ministrów w sondażach. Z najnowszego badania przeprowadzonego przez Kantar Public dla portalu oko.press wynika bowiem, że Antoni Macierewicz i Jan Szyszko powinni odejść.

Zmiany na stanowisku ministra obrony narodowej oczekuje aż 57 proc. pytanych. Ministrowi środowiska przychylnych ocen nie przysporzyło z kolei zamieszanie wokół wycinki Puszczy Białowieskiej. Za jego dymisją jest 44 proc. Polaków.

d2wh96n
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2wh96n
Więcej tematów