Trwa ładowanie...
d17zh1w

Grzegorz Schetyna: jesteśmy przeciwni przyjmowaniu nielegalnych imigrantów

Grzegorz Schetyna ogłosił oficjalne stanowisko PO ws. kryzysu migracyjnego. Lider Platformy powiedział, że nielegalni imigranci nie mogą być przyjmowani do Polski. Natomiast sprawy uchodźców nie ma, bo problem został rozwiązany dzięki umowie z Turcją.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Grzegorz Schetyna: jesteśmy przeciwni przyjmowaniu nielegalnych imigrantów
(PAP)
d17zh1w

- Jesteśmy zdania, że Polska, tak jak UE, powinna angażować się w pomoc ofiarom wojen. Symbolem tego była propozycja prezydenta Sopotu Jacka Karnowskiego, którzy chciał przyjąć 10 sierot z Aleppo, ale na to nie zgodził się rząd Beaty Szydło – mówił Grzegorz Schetyna.

Lider PO zadeklarował, że jego partia jest przeciwna przyjmowaniu nielegalnych imigrantów. Według niego problem musi być rozwiązany w UE, a polski rząd musi być aktywny w tej kwestii w Brukseli.

Grzegorz Schetyna zarzucił rządowi Beaty Szydło, że nie wynegocjuje korzystnego porozumienia, ponieważ Polska po głosowaniu ws. Donalda Tuska znajduje się na marginesie UE. Dodał też, że dzisiaj rząd PiS odpowiada za miejsce Polski w UE. Jeśli niekorzystne rozwiązania zostaną narzucone to będzie to wina rządu Beaty Szydło

d17zh1w

Grzegorz Schetyna: Turcja rozwiązała problem UE

Przewodniczący PO stwierdził, że porozumienie ws. relokacji uchodźców, jakie zawarł rząd Ewy Kopacz, jest nieważne. Nikt też ma nie oczekiwać od Polski przyjmowania uchodźców - Tego tematu już nie ma, bo problem został rozwiązany umową z Turcją. Temat wtedy został zamknięty – mówił Grzegorz Schetyna.

W takim razie dlaczego PO zajmuje się sprawą kryzysu migracyjnego? Lider PO przekonywał, że jego partia uważa, że trzeba być przygotowanym na nowy kryzys. Dlatego należy o tym rozmawiać na forum UE. Tym bardziej, że ten temat zostanie podjęty na Radzie UE, a premier Beata Szydło będzie podejmować decyzje.

Rzecznik rządu kontratakuje

Przed konferencją polityków PO rzecznik rządu Rafał Bochenek zarzucił PO, że to rzecznik rządu Ewy Kopacz deklarował przyjęcie "każdej ilości islamskich imigrantów nie uwzględniając kwestii bezpieczeństwa". Jednak dopytywany o jaką konkretnie wypowiedź chodzi odpowiadał tylko, że "proszę sobie przypomnieć konferencję Ewy Kopacz, która tak naprawdę z minuty na minutę zmieniała zdanie na temat ilości islamskich imigrantów".

d17zh1w

- Chciałbym poinformować polityków PO, że premier Beata Szydło od początku mówiła, że problem migracji powinien być rozwiązany poza granicami UE. Rząd nie zgodzi się na narzucanie jakichkolwiek kwot migrantów – mówił Rafał Bochenek.

d17zh1w

Podziel się opinią

Share
d17zh1w
d17zh1w
Więcej tematów