Trwa ładowanie...

Gronkiewicz-Waltz zapowiada walkę z Jakim. "Pójdę do Trybunału"

Kary finansowe nakładane na mnie przez komisję weryfikacyjną są naruszeniem podstawowych praw człowieka, pójdę z tym do Europejskiego Trybunału Praw Człowieka - zapowiedziała prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz. - Jestem przekonana, że wygram - stwierdziła.

Gronkiewicz-Waltz zapowiada walkę z Jakim. "Pójdę do Trybunału"Źródło: Forum, fot: Mateusz Wlodarczyk/NurPhoto
dfy64i9
dfy64i9

Prezydent Warszawy była pytana w telewizji "Rzeczpospolitej" o zapowiedzi wiceszefa MS, przewodniczącego komisji weryfikacyjnej Patryka Jakiego dotyczące podniesienia poziomu kar dla prezydent Warszawy za notoryczne niestawianie się przed komisją. Gronkiewicz-Waltz zaznaczyła, że już wcześniejsze kary na nią nałożone były naruszeniem podstawowych praw człowieka.

- To już absolutnie jest Trybunał w Strasburgu - oświadczyła Gronkiewicz-Waltz. Dodała, że nie boi się zarzutów o "donoszenie na Polskę". - Na jaką Polskę? Na Jakiego - Jaki to nie Polska - mówiła.

Zobacz też: Jaki: prezydent Hanna Gronkiewicz-Waltz powinna nam dziękować

Prezydent stolicy przekonywała, że komisja weryfikacyjna jest niekonstytucyjna i jest sprzeczna z trójpodziałem władzy. - Jest to taki organ hybrydowy, który jest jednocześnie sędzią, wykonawcą w tych sprawach, a tak naprawdę - powiedzmy sobie szczerze - to jest takie miejsce, od którego może się odbić Patryk Jaki, żeby kandydować na prezydenta Warszawy - oceniła Gronkiewicz-Waltz.

dfy64i9

Według prezydent stolicy decyzje komisji są "bardzo niepewne", bo musi je zaakceptować jeszcze sąd. - Komisja w moim odczuciu nie jest skuteczna, tylko jest głośna - wskazała.

"Kaczyński się zadekował"

Prezydent Warszawy pytana była również o jej ocenę planowanych zmian w rządzie Beaty Szydło. Według niej to lider ugrupowania rządzącego powinien być premierem, a nie - jak Kaczyński - nie ponosić żadnej odpowiedzialności politycznej. - Prezes PiS Jarosław Kaczyński to ciekawa postać, która ma demoniczny charyzmat - mówiła Gronkiewicz-Waltz.

Wiceszefowa PO stwierdziła, że prezes PiS się "zadekował" i "tylko chodzi między prezydentem Dudą a premier Szydło". - To jest chory sposób sprawowania władzy, bo rozmyta jest odpowiedzialność. I tak wszyscy wiedzą, że on rządzi - mówiła Gronkiewicz-Waltz w rozmowie z "Rzeczpospolitą".

dfy64i9

Zaznaczyła, że właśnie taką odpowiedzialność bierze na siebie Schetyna. Dopytywana, czy Schetyna jest charyzmatycznym szefem, odparła "nie przesadzajmy". - Nie ulega wątpliwości, że i Mussolini i Hitler byli charyzmatyczni, tylko nie o takich charyzmatyków nam chodzi - powiedziała prezydent Warszawy. Jej zdaniem lider PO jest dobrym organizatorem, jest "konkretny" i przygotował dobry program partii.

dfy64i9
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dfy64i9
Więcej tematów