Trwa ładowanie...
dgw73kv

Góry Świętokrzyskie: odwołano zajęcia w szkołach

W związku z trudnymi warunkami pogodowymi i problemami z dotarciem dzieci i nauczycieli do szkół wójtowie sześciu gmin leżących w Górach Świętokrzyskich zawiesili do końca tygodnia zajęcia w szkołach podstawowych i gimnazjach.

dgw73kv
dgw73kv

Warunki jazdy na drogach regionu są bardzo trudne. Nieprzejezdnych jest 20 odcinków dróg wojewódzkich i kilka na trasach krajowych.

Na trasie nr 7 Kielce-Kraków zasypana jest droga w Klemencicach pod Wodzisławiem. Na krajowej 9 Radom-Rzeszów, tiry zablokowały drogę we Włostowie. Trasa nr 74 Piotrków-Kielce-Kraśnik jest zablokowana w miejscowości Gołoszyce i Wyszmontów.

Nieprzejezdna jest także droga 78 Chmielnik-Jędrzejów-Katowice na odcinku Chmielnik-Kije. Na trasie 79 Warszawa-Sandomierz-Kraków zasypany jest odcinek Wyszmontów-Sandomierz, a także Kostucina- Stanisławów.

Generalna Dyrekcja Dróg Publicznych apeluje, by na trasy nie wyjeżdżały samochody ciężarowe, a Centrum Zarządzania Kryzysowego Wojewody Świętokrzyskiego, by w ogóle nie wyjeżdżać z domów samochodami. (mk)

dgw73kv
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dgw73kv
Więcej tematów