Trwa ładowanie...

Głogów. Na budowie znaleziono bombę lotniczą. Trwa ewakuacja

W poniedziałek po południu na budowie przy ul. Transportowej w Głogowie znaleziono 100-kilogramową bombę lotniczą z czasów II wojny światowej. Na czas jej podjęcia przez saperów zarządzono ewakuację okolicznych budynków.

Share
Głogów. Na budowie znaleziono 100-kilogramową bombę lotniczą. Trwa ewakuacja
Głogów. Na budowie znaleziono 100-kilogramową bombę lotniczą. Trwa ewakuacja Źródło: East News, fot: NewsLubuski
d2jg6vf

Do kolejnego niebezpiecznego odkrycia w Głogowie doszło w poniedziałek po południu. Podczas prac na budowie przy ul. Transportowej operator koparki natrafił na niewybuch z czasów II wojny światowej - informuje serwis glogow-info.pl.

Według saperów jest to 100-kilogramowa bomba lotnicza z okresu II wojny światowej. Promień rażenia zawartego w niej ładunku wynosi kilkaset metrów, zdecydowano więc o ewakuacji mieszkańców kilkunastu domów przy trzech pobliskich ulicach.

d2jg6vf

Ewakuację zaplanowano na wtorek. Rozpoczęła się ok. godz. 8.00. Dotyczy ona ok. 200 osób.

Osoby, które nie mają gdzie się schronić podczas akcji saperów, zostały przetransportowane miejskim autobusem do Szkoły Podstawowej nr 13.

Ogromny niewybuch z czasów I wojny światowej. Niezwykłe odkrycie w Małopolsce

To kolejny niewybuch znaleziony podczas prac budowlanych w Głogowie. Ziemia prawdopodobnie kryje ich jeszcze wiele. Podczas II wojny światowej Głogów był niemiecką twierdzą. W 1945 roku o miasto toczyły się zażarte walki, było one wielokrotnie bombardowane przez rosyjskie samoloty.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d2jg6vf

Podziel się opinią

Share
d2jg6vf
d2jg6vf
Więcej tematów