Trwa ładowanie...
premier

Expose premiera Mateusza Morawieckiego. Co obieca szef rządu PiS?

Przeciągające się rozmowy Prawa i Sprawiedliwości z koalicjantami, pytania o realność obietnic wyborczych - w takich realiach premier Mateusz Morawiecki szykuje wtorkowe expose. Pojawiły się przecieki z rządzącego obozu na temat wystąpienia szefa rządu.

Share
Expose premiera Mateusza Morawieckiego. Co obieca szef rządu PiS?
Źródło: PAP, Fot: Radek Pietruszka
d1fl84e

- Podtrzymanie wszystkich dotychczasowych programów i realizacja wypłaty 14. emerytury to pewnik. Nie wiemy jeszcze czy w expose będzie miejsce dla waloryzacji kwotowo-procentowej - mówi "Super Expressowi" bliski współpracownik premiera Mateusza Morawieckiego, wskazując główne tezy expose, które szef rządu wygłosi we wtorek.

Morawiecki ma też zwrócić uwagę na na potrzebę utrzymania spójności finansów publicznych - zapowiada polityk. Tak szef rządu chce przekonywać o potrzebie wyższych wpływów do budżetu.

d1fl84e

Z przecieków wynika, że premier w expose wróci do planu budowy Centralnego Portu Komunikacyjnego oraz zapowiedzi Jarosława Kaczyńskiego o budowie obwodnic. Jak podaje "SE", Morawiecki ma zobowiązać się, że do przedstawienia w ciągu 100 dni mapy drogowej budowy obwodnic największych polskich miast.

Joanna Mucha o zamieszaniu wokół Ministerstwa Sportu: grano nim w sposób nieprzyzwoity

Współpracownik szefa rządu zapowiedział, że mówiąc o polityce zagranicznej, premier skupi się na Unii Europejskiej i "partnerskich relacjach ze wspólnotą".

d1fl84e

Expose, czyli program działania Rady Ministrów z wnioskiem o udzielenie jej wotum zaufania, zaplanowano na wtorek. - Będzie mówiło o sytuacji w Polsce - gospodarce, społeczeństwie i ekonomii. Na pewno będą też odniesienia do spraw międzynarodowych - mówił w weekend Marek Suski.

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1fl84e

Podziel się opinią

Share
d1fl84e
d1fl84e
Więcej tematów