Trwa ładowanie...

Marek Suski o expose Mateusza Morawieckiego. Uchylił rąbka tajemnicy

Już wkrótce poznamy expose Mateusza Morawieckiego. Jeden z jego najbliższych współpracowników, Marek Suski zdradził, czego może dotyczyć jego przemowa.

Share
Marek Suski o expose Mateusza Morawieckiego. Uchylił rąbka tajemnicy
Źródło: East News
d3btiot

W piątek prezydent Andrzej Duda powierzył Mateuszowi Morawieckiemu misję utworzenia nowego rządu. W Pałacu Prezydenckim wręczył nominacje ministrom wskazanym przez premiera. Morawiecki zdradził, że jego celem jest uczynienie Polski najlepszym krajem do życia w Europie.

Na wtorek zaplanowano expose, czyli program działania Rady Ministrów z wnioskiem o udzielenie jej wotum zaufania. Czego będzie dotyczyć przemówienie Mateusza Morawieckiego. O to był pytany poseł Prawa i Sprawiedliwości, Marek Suski.

d3btiot

- Expose premiera będzie mówiło o sytuacji w Polsce - gospodarce, społeczeństwie i ekonomii. Na pewno będą też odniesienia do spraw międzynarodowych. Mateusz Morawiecki przedstawi priorytety swojego rządu - zdradził Marek Suski na antenie Polskiego Radia 24.

Walka w obozie Zjednoczonej Prawicy. Mucha: Kaczyński chce złamać Gowina

Odniósł się również do składu nowego parlamentu. - Relacje między Sejmem i Senatem będą niewątpliwie nieco trudniejsze niż w poprzedniej kadencji. Opozycja zapowiada, że będzie odrzucać ustawy i spowalniać proces legislacyjny. Walczą oni z rządzącymi różnymi sposobami - ocenił Suski.

- Senat nie może zablokować ustaw, może je jednak spowolnić. Izba wyższa ma być teraz takim przyczółkiem opozycji. Zobaczymy jednak, czy w wersji totalnej - dodał.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło: PolskieRadio24

d3btiot

Podziel się opinią

Share
d3btiot
d3btiot
Więcej tematów