Trwa ładowanie...
d7x65v4

Marek Suski o expose Mateusza Morawieckiego. Uchylił rąbka tajemnicy

Już wkrótce poznamy expose Mateusza Morawieckiego. Jeden z jego najbliższych współpracowników, Marek Suski zdradził, czego może dotyczyć jego przemowa.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Sejm. Mateusz Morawiecki wkrótce wygłosi expose
Sejm. Mateusz Morawiecki wkrótce wygłosi expose (East News)
d7x65v4

W piątek prezydent Andrzej Duda powierzył Mateuszowi Morawieckiemu misję utworzenia nowego rządu. W Pałacu Prezydenckim wręczył nominacje ministrom wskazanym przez premiera. Morawiecki zdradził, że jego celem jest uczynienie Polski najlepszym krajem do życia w Europie.

Na wtorek zaplanowano expose, czyli program działania Rady Ministrów z wnioskiem o udzielenie jej wotum zaufania. Czego będzie dotyczyć przemówienie Mateusza Morawieckiego. O to był pytany poseł Prawa i Sprawiedliwości, Marek Suski.

- Expose premiera będzie mówiło o sytuacji w Polsce - gospodarce, społeczeństwie i ekonomii. Na pewno będą też odniesienia do spraw międzynarodowych. Mateusz Morawiecki przedstawi priorytety swojego rządu - zdradził Marek Suski na antenie Polskiego Radia 24.

d7x65v4

Walka w obozie Zjednoczonej Prawicy. Mucha: Kaczyński chce złamać Gowina

Odniósł się również do składu nowego parlamentu. - Relacje między Sejmem i Senatem będą niewątpliwie nieco trudniejsze niż w poprzedniej kadencji. Opozycja zapowiada, że będzie odrzucać ustawy i spowalniać proces legislacyjny. Walczą oni z rządzącymi różnymi sposobami - ocenił Suski.

- Senat nie może zablokować ustaw, może je jednak spowolnić. Izba wyższa ma być teraz takim przyczółkiem opozycji. Zobaczymy jednak, czy w wersji totalnej - dodał.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło: PolskieRadio24

d7x65v4

Podziel się opinią

Share

d7x65v4

d7x65v4
Więcej tematów