Trwa ładowanie...

Egzamin gimnazjalny 2019 a strajk nauczycieli. Co z jutrzejszymi egzaminami? Czy uda się je przeprowadzić?

Egzamin gimnazjalny 2019 rozpocznie się już w środę 10 kwietnia. Prezes ZNP Sławomir Broniarz w poniedziałek zapowiedział, że nie planuje zawieszenia strajku nauczycieli na czas egzaminu. Co to oznacza dla zdających?

Share
Egzamin gimnazjalny 2019 a strajk nauczycieli. Co z jutrzejszymi egzaminami? Czy uda się je przeprowadzić?
Źródło: newspix.pl, fot: ADAM KONARSKI
d2u03z6

Egzaminy gimnazjalne 2019 a strajk nauczycieli

Egzamin gimnazjalny ma rozpocząć się w środę 10 kwietnia, nie wiadomo jednak, czy uda się go przeprowadzić we wszystkich szkołach. Z powodu strajku nauczycieli zamknięte są tysiące szkół w całej Polsce. Jeżeli protest nie dobiegnie końca lub nie zostanie zawieszony, wówczas egzamin gimnazjalny może nie zostać przeprowadzony w wielu placówkach.

Dyrektorzy szkół starają się nie dopuścić do sytuacji, w której egzamin gimnazjalny nie zostanie przeprowadzony. Dzięki rozporządzeniu Minister Edukacji Narodowej Anny Zalewskiej w komisjach egzaminacyjnych mogą zasiadać nauczyciele z innych placówek, emerytowani nauczyciele, a także osoby posiadające kwalifikacje pedagogiczne, ale niebędące nauczycielami. Możliwość rekrutowania nowych członków komisji jest ułatwieniem dla szkół, jednak czasu na przeszkolenie personelu pozostało niewiele.

d2u03z6

Egzaminy gimnazjalne 2019 – harmonogram

Egzaminy gimnazjalne w 2019 roku odbędą się po raz ostatni. Na mocy niedawnej reformy edukacji, gimnazja zostały zastąpione 8-letnią szkołą podstawową.

Harmonogram egzaminów gimnazjalnych:

d2u03z6

Podziel się opinią

Share
d2u03z6
d2u03z6
Więcej tematów