Trwa ładowanie...
d3sc9fv

Egzamin gimnazjalny 2019 a strajk nauczycieli. Co z jutrzejszymi egzaminami? Czy uda się je przeprowadzić?

Egzamin gimnazjalny 2019 rozpocznie się już w środę 10 kwietnia. Prezes ZNP Sławomir Broniarz w poniedziałek zapowiedział, że nie planuje zawieszenia strajku nauczycieli na czas egzaminu. Co to oznacza dla zdających?
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Egzamin gimnazjalny 2019 - czy strajk nauczycieli uniemożliwi przeprowadzenie egzaminów?
Egzamin gimnazjalny 2019 - czy strajk nauczycieli uniemożliwi przeprowadzenie egzaminów? (newspix.pl, Fot: ADAM KONARSKI)
d3sc9fv

Egzaminy gimnazjalne 2019 a strajk nauczycieli

Egzamin gimnazjalny ma rozpocząć się w środę 10 kwietnia, nie wiadomo jednak, czy uda się go przeprowadzić we wszystkich szkołach. Z powodu strajku nauczycieli zamknięte są tysiące szkół w całej Polsce. Jeżeli protest nie dobiegnie końca lub nie zostanie zawieszony, wówczas egzamin gimnazjalny może nie zostać przeprowadzony w wielu placówkach.

Dyrektorzy szkół starają się nie dopuścić do sytuacji, w której egzamin gimnazjalny nie zostanie przeprowadzony. Dzięki rozporządzeniu Minister Edukacji Narodowej Anny Zalewskiej w komisjach egzaminacyjnych mogą zasiadać nauczyciele z innych placówek, emerytowani nauczyciele, a także osoby posiadające kwalifikacje pedagogiczne, ale niebędące nauczycielami. Możliwość rekrutowania nowych członków komisji jest ułatwieniem dla szkół, jednak czasu na przeszkolenie personelu pozostało niewiele.

d3sc9fv

Anna Zalewska zdradziła, że już kilka tysięcy osób zgłosiło się do pomocy przy organizacji egzaminów gimnazjalnych.

Egzaminy gimnazjalne 2019 – harmonogram

Egzaminy gimnazjalne w 2019 roku odbędą się po raz ostatni. Na mocy niedawnej reformy edukacji, gimnazja zostały zastąpione 8-letnią szkołą podstawową.

Harmonogram egzaminów gimnazjalnych:

d3sc9fv

Podziel się opinią

Share

d3sc9fv

d3sc9fv
Więcej tematów