Trwa ładowanie...
d1d3i48
d1d3i48

Dymisja Belki świadczy o kryzysie rządu Millera

Według prezesa PiS, Lecha Kaczyńskiego, dymisja wicepremiera i ministra finansów Marka Belki oznacza poważny kryzys w rządzie. Wskazuje też na to, że pogłębiają się rozbieżności między prezydentem a premierem.
Share
d1d3i48

W rozmowie z PAP Kaczyński oceni, że dymisja Belki może być związana z wysokością planowanego przyszłorocznego deficytu budżetowego, może też chodzić o konflikt między premierem a wicepremierem (Belką) w sprawie Rady Polityki Pieniężnej.

Kaczyński zauważył, że polityka dalszego cięcia wydatków jest trudna - trudno jest wykroić jakieś oszczędności. Ale - jak zaznaczył - założenia przyjęte przez Belkę były, co prawda, nie do zrealizowania przez ten rząd, ale do zaakceptowania.

Zdaniem lidera PiS, na dymisję Belki prawdopodobnie źle zareaguje giełda, ale wszystko zależy od tego, kto przyjdzie na jego miejsce. Kaczyński wskazał, że ekonomistą w SLD jest marszałek Sejmu Marek Borowski, ale zastrzegł, że nie sądzi, by podjął się on funkcji wicepremiera i ministra finansów.

Być może będzie to powrót do Grzegorza Kołodki - powiedział Kaczyński.

Kołodko był ministrem finansów w rządach Waldemara Pawlaka, Józefa Oleksego i Włodzimierza Cimoszewicza. Borowski w rządzie Pawlaka funkcję tę pełnił przez ponad trzy miesiące.(iza)

d1d3i48

Podziel się opinią

Share
d1d3i48
d1d3i48
Więcej tematów