Trwa ładowanie...
d249ayd

Dwóch katolickich księży zamordowanych w Meksyku

• W Meksyku znaleziono zwłoki dwóch księży, których wcześniej porwano
• Duchowni zostali zastrzeleni
• Do morderstwa doszło w stanie Veracruz na wschodzie kraju
• Od 2012 r. w Meksyku zamordowano już 14 chrześcijańskich duchownych
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Dwóch katolickich księży zamordowanych w Meksyku
(AFP, Fot: STR)
d249ayd

Dwaj księża zostali uprowadzeni w niedzielę z jednego z kościołów w Poza Rica w stanie Veracruz - poinformował ojciec Jose Albeto Guerrero, rzecznik kościoła w Teziutlan w stanie Puebla w środkowym Meksyku, skąd pochodziły ofiary.

Napastnicy "porwali siłą dwóch księży oraz kościelnego" - powiedział agencji AFP ojciec Guerrero.

Kościelnemu udało się uciec, ale księża zostali zastrzeleni. Ich zwłoki zostały znalezione przy drodze w Papantli, niedaleko miejsca, skąd ich uprowadzono.

d249ayd

Konferencja episkopatu Meksyku wyraziła "ubolewanie i oburzenie z powodu przemocy" wobec duchownych w państwie, które jest drugim po Brazylii krajem z największą liczbą katolików. Meksykańscy hierarchowie wyrazili nadzieję, że władze "wyjaśnią tę tragedię i postawią winnych przed obliczem wymiaru sprawiedliwości".

Władze sądowe stanu Veracruz poinformowały, że zidentyfikowały podejrzanego związanego z zabójstwem, nie precyzując czy został on zatrzymany, ani nie podając motywu zbrodni.

Według katolickiego centrum multimedialnego, które odnotowuje ataki na duchownych w Meksyku, od 2012 roku w kraju tym zamordowanych zostało 14 księży, seminarzysta i kościelny. Dwóch duchownych uznano za zaginionych.

d249ayd

Podziel się opinią

Share

d249ayd

d249ayd
Więcej tematów