Trwa ładowanie...

Drwale, którzy napadli operatora zwolnieni z aresztu

Dariusz S. i Andrzej S., którzy 29 lipca pobili w Puszczy Białowieskiej operatora Polsat News zostali zwolnieni z aresztu. Sąd wcześniej zdecydował o dwumiesięcznym areszcie. Ostatecznie przychylił się do prośby o zwolnienie.

Drwale, którzy napadli operatora zwolnieni z aresztuŹródło: WP.PL
d2a3npn
d2a3npn

Informację potwierdził Polsat News prok. Jan Andrejczuk z Prokuratury Rejonowej w Hajnówce. Wyjaśnił, że sąd podejmując decyzję o tymczasowym aresztowaniu miał kierować się obawą matactwa procesowego. Prok. Andrejczuk poinformował, że wszystkie osoby, na których zeznania mogli wpłynąć oskarżeni, zostały już przesłuchane. Stąd decyzja o zwolnieniu z aresztu.

Pobity operator

Chodzi o sprawę pobicia Wojtka Zdanowicza, operatora Polsat News, który pod koniec lipca został napadnięty w Puszczy Białowieskiej.

Mężczyznom - 47-letniemu ojcu i 22-letniemu synowi - prawdopodobnie nie spodobało się, że dziennikarz realizuje materiał o wycince Puszczy Białowieskiej.

Podjechali do operatora samochodem i zaczęli wypytywać czy ma zezwolenie na nagrywanie. Później jeden z mężczyzn wysiadł z auta i uderzył operatora. Ten zaczął uciekać, więc napastnicy próbowali potrącić go samochodem. Ostatecznie zaatakowali go, kiedy skrył się wśród drzew.

W sieci pojawiło się nagranie z zajścia.

Mężczyzna jest potłuczony, obolały i ma uraz kręgosłupa szyjnego. Przez kilka tygodni będzie musiał nosić kołnierz ortopedyczny.

Napastnicy usłyszeli zarzut rozboju połączonego z uszkodzeniem ciała. Grozi im do 12 lat więzienia.

Źródło: polsatnews.pl

d2a3npn
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2a3npn
Więcej tematów