Trwa ładowanie...

Drugi dzień rozmów Błaszczaka ws. "Fort Trump". "Jesteśmy na dobrej drodze"

Szef MON kolejny dzień uczestniczył w rozmowach nt. obecności wojsk amerykańskich w Polsce. Mariusz Błaszczak spotkał się z senatorami, od których "usłyszał słowa wsparcia i poparcie dla całej koncepcji".
Share
Mariusz Błaszczak kontynuuje rozmowy w USA nt. "Fort Trump"
Mariusz Błaszczak kontynuuje rozmowy w USA nt. "Fort Trump"Źródło: East News, Fot: NICHOLAS KAMM
d1c0fm9

Minister Obrony Narodowej kontynuuje wizytę w Stanach Zjednoczonych. Głównym tematem rozmów jest stała obecność amerykańskiej bazy w Polsce. Poruszono też kwestię modernizacji polskiej armii. Pierwszego dnia Mariusz Błaszczak spotkał się z szefem Pentagonu Jamesem Mattisem. Drugiego rozmawiał z amerykańskimi senatorami.

- Usłyszałem dziś słowa wsparcia ze strony senatorów, którzy deklarowali poparcie dla całej koncepcji wzmocnienia obecności amerykańskiej w naszym kraju. O szczegółach będziemy rozmawiać w ramach grupy roboczej. Jestem przekonany, że rozmowy zakończą się sukcesem i projekt będzie potraktowany jako wykraczający poza podziały polityczne - tłumaczył szef MON.

- Polska jest na dobrej drodze, aby osiągnąć sukces. Atmosfera była bardzo dobra. Przestrzegam jednak przed oczekiwaniem szybkich, konkretnych efektów tego procesu - dodał, cytowany przez PAP. Minister uważa, że kluczowe zdanie będzie należało do amerykańskiego Kongresu i tego, jak sprawę przedstawi sekretarz obrony USA. Nie spodziewa się jednak, aby doszło do "utrudnienia polskich starań".

d1c0fm9

Błaszczak zapewniał, że będzie również zabiegał o poparcie dla tej inicjatywy w ramach NATO. - Mamy do czynienia z relacjami, negocjacjami polsko-amerykańskimi. Nasi sojusznicy nie są negocjatorami w tych rozmowach. Wierzę, że projekt zakończy się sukcesem. Dla nas i USA bezpieczeństwo jest priorytetem - zakończył minister.

Zobacz także: Byliśmy z premierem przez cały dzień. Zobacz, jak wygląda praca szefa rządu

Źródło: mon.gov.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1c0fm9

Podziel się opinią

Share
d1c0fm9
d1c0fm9
Więcej tematów