ycipk-43f4uf

Mariusz Błaszczak rozmawiał w Stanach o "Fort Trump". "Usłyszeliśmy konkretne propozycje"

Szef Ministerstwa Obrony Narodowej spotkał się w USA z szefem Pentagonu Jamesem Mattisem. Głównym tematem rozmów była stała obecność amerykańskiej bazy w Polsce.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Mariusz Błaszczak rozmawiał w USA z szefem Pentagonu Jamesem Mattisem
Mariusz Błaszczak rozmawiał w USA z szefem Pentagonu Jamesem Mattisem (PAP/EPA, Fot: ERIK S. LESSER)
ycipk-43f4uf

Mariusz Błaszczak podczas wizyty w Stanach Zjednoczonych spotkał się z sekretarzem Obrony USA Jamesem Mattisem. Podczas spotkania została poruszono kwestię budowy "Fort Trump". - Dyskutowaliśmy o szczegółach w ramach grupy roboczej. Jesteśmy umówieni na kolejne rozmowy. Nasza propozycja spotkała się z dobrym przyjęciem, ale jest za wcześnie na detale. Mamy konkretne propozycje ze strony amerykańskiej i będziemy je oceniać - mówił szef MON.

Innymi tematami rozmów była kwestia modernizacji sił zbrojnych i zapewnienie spokoju na flance wschodniej i w ramach NATO. - Naszym celem jest bezpieczeństwo. Moim Polski, a USA świata, bo Stany Zjednoczone operują na większej skali. Stałe bazy i obecność wojsk amerykańskich to ważny czynnik odstraszający agresora - tłumaczył Błaszczak.

ycipk-43f4uf

Informację o spotkaniu zamieścił również Departament Obrony USA, który podkreślił silne stosunki obronne i ciągłe zaangażowanie we współpracę pomiędzy oboma krajami. Mattis podziękował również szefowi MON za ofertę zwiększenia możliwości wojsk USA. Polska ma pełnić centrum ciężkości amerykańskich działań odstraszających w Europie Środkowej, których celem jest Rosja.

Zobacz także: Byliśmy z premierem przez cały dzień. Zobacz, jak wygląda praca szefa rządu

ycipk-43f4uf

Źródło: mon.gov.pl/defence.gov

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polub WP Wiadomości
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-43f4uf

ycipk-43f4uf
ycipk-43f4uf