Trwa ładowanie...
d11iacj

Debaty 2020. Oglądaj je na stronie głównej Wirtualnej Polski

W poniedziałek 6 lipca zostaną przeprowadzone dwie debaty prezydenckie. W jednej wystąpi Andrzej Duda, w drugiej - Rafał Trzaskowski. Obydwie pokażemy na stronie głównej Wirtualnej Polski. Zapraszamy do oglądania.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Debaty 2020. Rafał Trzaskowski i Andrzej Duda będą odpowiadać na pytania, ale nie zdecydowali się na wspólną dyskusję
Debaty 2020. Rafał Trzaskowski i Andrzej Duda będą odpowiadać na pytania, ale nie zdecydowali się na wspólną dyskusję (EASTNEWS)
d11iacj

O godz. 21 odbędzie się organizowana przez TVP debata prezydencka w Końskich. Swój udział w niej potwierdził Andrzej Duda. Rafał Trzaskowski odmówił uczestnictwa. Kandydat KO wielokrotnie w ostatnich dniach powtarzał, że już był w TVP na "ustawce" i nie chce brać udziału w podobnym zdarzeniu.

Debata TVP będzie transmitowana przez TVP Info, TVP 1 i TVP Polonia. Pokażemy ją również na stronie głównej WP.

Pół godziny wcześniej, o godz. 20:30, rozpocznie się "Arena prezydencka" z udziałem Trzaskowskiego. Pytania będą zadawać dziennikarze z różnych redakcji. Debata prezydencka w Lesznie będzie transmitowana w mediach społecznościowych Rafała Trzaskowskiego oraz Koalicji Obywatelskiej. Można ją również obejrzeć na otwartym dla wszystkich kanale WP Pilot oraz na stronie głównej WP.

d11iacj

Zobacz też: Po sondażu WP. Grzegorz Schetyna: wyrównany wyścig

Debata 2020. Spór o udział. Będą dwie, kandydaci się nie spotkają

Członek sztabu Andrzeja Dudy Radosław Fogiel przekonywał o nowatorskim charakterze debaty w Końskich. Prezydent ma odpowiadać na pytania przygotowane przez mieszkańców miejscowości. - Chcielibyśmy, żeby wykazał się odwagą (Trzaskowski - red.) i zamiast organizować jakieś quasi debaty przez własny sztab, po prostu pojawił się w Końskich i odpowiedział na pytania - uznał Fogiel.

d11iacj

Centrum Informacji TVP w komunikacie z niedzieli zaznaczyło, że "w związku z notorycznie manifestowaną przez pana Rafała Trzaskowskiego niestabilnością poglądów lub stanu pamięci Telewizja Polska przypomina, że zgodnie z Rozporządzeniem Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji z dnia 6 lipca 2011 r. w sprawie szczegółowych zasad i trybu przeprowadzania debat przez Telewizję Polską Spółkę Akcyjną, niezgłoszenie się kandydata w wyborach na Prezydenta Rzeczypospolitej w wyznaczonym terminie oznacza rezygnację z udziału w debacie".

- Bardzo ubolewam nad tym, że szykuje nam się dzisiaj kolejna ustawka w TVP, kolejny wiec pana prezydenta zamiast żebyśmy mieli szansę porozmawiać. I to nie porozmawiać o tym, co było, co już dawno rozstrzygnięte, tylko porozmawiać o tym, co ważne dla nas wszystkich, czyli o przyszłości - uznał Trzaskowski.

Zobacz też: Wybory 2020. Duda z piłką na okładce. Schetyna o skuteczności prezydenta

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d11iacj

Podziel się opinią

Share
d11iacj
d11iacj
Więcej tematów