Trwa ładowanie...
d2v8x4m

Debata w Parlamencie Europejskim na temat Węgier. Viktor Orban mówi o wyroku na naród

We wtorek Parlament Europejski debatował nad projektem rezolucji wzywającej do uruchomienia wobec Węgier art. 7 traktatu o UE. Premier Węgier Victor Orban autorom sprawozdania z sytuacji w kraju zarzucał błędy i oskarżał o chęć wydania na Węgry wyroku.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Głosowanie ws. art. 7 unijnego traktatu odbędzie się w środę
Głosowanie ws. art. 7 unijnego traktatu odbędzie się w środę (PAP, Fot: Patrick Seeger)
d2v8x4m

Debata w PE dotyczyła zagrożenia praworządności na Węgrzech. Sprawozdawczyni projektu rezolucji Judith Sargentini z frakcji Zielonych mówiła, że węgierski rząd uciszył niezależne media i dokonał zmian podważających niezależność sądownictwa. Wtórował jej wiceprzewodniczący Komisji Europejskiej Frans Timmermans. Do tego dochodzi kwestia przepisów "Stop Soros", zgodnie z którymi karane jest udzielanie pomocy nielegalnym imigrantom.

- Węgry będą skazane, bo nasz naród zdecydował, że nasz kraj nie będzie państwem imigrantów – cytuje Viktora Orbana Reuters. Premier Węgier mówił też, że musi odrzucić ten szantaż, a jego kraj nie będzie "wspierać migrantów", bo tak zdecydowali Węgry.

Głosowanie ws. przyjęcia rezolucji wzywającej do uruchomienia art. 7 unijnego traktatu odbędzie się w środę. Polska Agencja Prasowa podała, że podczas głosowania nie będą wliczane głosy wstrzymujące się, a to zwiększa prawdopodobieństwie przyjęcia rezolucji i uruchomienia procedury.

d2v8x4m

Zobacz także: Jaki odpowiada Szczerbie. "To wykorzystanie tragedii w kampanii wyborczej"

W listopadzie 2017 r. PE przyjął rezolucję ws. Polski, w której wzywał do uruchomienia art. 7. Ostatecznie, niezależnie od PE, decyzję w tej sprawie podjęła KE, która w grudniu, po raz pierwszy w historii, rozpoczęła taką procedurę.

_**Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl**_

d2v8x4m

Podziel się opinią

Share
d2v8x4m
d2v8x4m
Więcej tematów