ycipk-1esou0

Cypr: eksplozje w bazie wojskowej. W ewakuowanym hotelu byli Polacy z dziećmi. Jedno z nich jest ranne

Nad ranem w jednej z baz wojskowych na Cyprze doszło do pożaru i serii eksplozji. Ewakuowano okolicznych mieszkańców oraz znajdujący się naprzeciw bazy hotel Acapulco, w którym mieszkali również Polacy. Kilka osób zostało rannych, w tym dziecko z Polski.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Eksplozje w składzie amunicji na Cyprze
Eksplozje w składzie amunicji na Cyprze (Facebook.com/screen)
ycipk-1esou0

Do pożaru i eksplozji doszło w bazie wojskowej w miejscowości Ajos Epiktitos na północy Cypru, na terenie nieuznawanej przez społeczność międzynarodową Republiki Tureckiej Cypru Północnego. Prawdopodobnie wybuchy były efektem pożaru. Doszło do nich, gdy ogień rozprzestrzenił się na sklad amunicji.

Zobacz także: Meksyk: eksplozja rurociągu. Dziesiątki zabitych i rannych

Jednostka, w której są wojskowe magazyny, znajduje się naprzeciwko hotelu Acapulco. Natychmiast zdecydowano o ewakuacji wszystkich gości i personelu. Ewakuowano także mieszkańców pobliskich domów.

ycipk-1esou0

Jak informuje polsatnews.pl w hotelu Acapulco przebywali także turyści z Polski. - O godz. 1:30 obudziły nas intensywne wystrzały przypominające fajerwerki. Nad okolicą unosiła się łuna. 20 minut później nastąpiła potężna eksplozja, po której zasłoniliśmy kotary w oknach - opowiada polsatnews.pl pani Agnieszka, która wraz z mężem i dwojgiem dzieci wypoczywa na Cyprze.

Kobieta twierdzi, że kotary uchroniły ich przed skutkami kolejnego wybuchu, który stłukł szyby w oknach. Goście hotelowi wybiegli na korytarz. Pani Agnieszka opowiada, że bali się wychodzić z hotelu. - Schody były od strony wybuchów, a ściana przy nich była szklana, więc było niebezpiecznie. Tak czekaliśmy godzinę, bez żadnych informacji. Mieliśmy skojarzenia z jakimś atakiem militarnym, jakby spadały gdzieś bomby. Każda eksplozja powodowała, że coś się tłukło, trzęsło w hotelu. W recepcji zawalił się sufit - opowiada kobieta.

East News
Podziel się
ycipk-1esou0

Odłamki szkła raniły jej 5-letniego syna w głowę. Na szczęście obrażenia nie są poważne. Kobieta twierdzi jednak, że widziała mocniej poszkodowane osoby, m.in. opatrzone bandażami.

Zobacz także: Rosja. Eksplozja w składzie amunicji. Ewakuacja 11 tys. osób

Pożar udało się ugasić po 5 godzinach, około godz. 7 rano. Trwa śledztwo, które ma wyjaśnić przyczyny pojawienia się ognia.

ycipk-1esou0

Szef MSZ tej republiki Kudret Ozersay poinformował, że kilka osób zostało rannych, głównie odłamkami szkła. Nikt nie zginął.

East News
Podziel się

Turyści nadal czekają na pobliskiej plaży na powrót do hotelu. Z informacji jakie uzyskała pani Agnieszka mają tam wrócić tylko po swoje rzeczy, potem zostaną przewiezieni do innego ośrodka.

ycipk-1esou0

Źródło: in-cyprus.com, polsatnews.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polub WP Wiadomości
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-1esou0

ycipk-1esou0
ycipk-1esou0