Trwa ładowanie...

CIS informowała, że marszałek Sejmu nie latał z rodziną. Odpowiedź była "w dobrej wierze"

Poseł PO Krzysztof Brejza zapytał Kancelarię Sejmu, dlaczego CIS początkowo informowała, że Marek Kuchciński rządowymi samolotami latał sam. "Odpowiedź była udzielona w dobrej wierze" - przekazała Agnieszka Kaczmarska.

CIS informowała, że marszałek Sejmu nie latał z rodziną. Odpowiedź była "w dobrej wierze"Źródło: East News, fot: Tomasz Jastrzebowski
d1wzgel
d1wzgel

Sprawa dotyczy lotów rządowym samolotem przez marszałka Sejmu. Marek Kuchciński podróżował nie tylko w ramach obowiązków pełnionej przez siebie funkcji, ale i jako partyjny działacz. Kilka razy w podróżach towarzyszyła mu rodzina. Z przelotów samodzielnie miały również korzystać dzieci polityka PiS. Mimo że Kuchciński nie złamał prawa, sytuacja oburzyła opinię publiczną.

Sprawa budzi tym większe kontrowersje, że dziennikarze już w kwietniu pytali Centrum Informacyjne Sejmu o loty marszałka. "Gazeta Wyborcza" otrzymała wówczas informację, że "według wiedzy CIS politykowi PiS nie towarzyszyli członkowie rodziny". Odpowiedź udzielona przez jej dyrektora Andrzeja Grzegrzółkę okazała się nieprawdziwa.

Poseł PO Krzysztof Brejza zapytał szefową Kancelarii Sejmu o przyczyny takiego stanowiska. "Przekazana w kwietniu 2019 r. odpowiedź była udzielona w dobrej wierze, zgodnie z ówczesnym stanem wiedzy Centrum Informacyjnego Sejmu. CIS nie jest organizatorem wyjazdów Marszałka Sejmu" - brzmi komunikat Agnieszki Kaczmarskiej.

Klub PO-KO złożył wniosek o odwołanie Kuchcińskiego z funkcji. Sejm zajmie się nim na posiedzeniu, które odbędzie się 9 sierpnia - wynika z opublikowanego wstępnego harmonogramu obrad. Po debacie nastąpią 5-minutowe wystąpienia przedstawicieli klubów i kół. Potem dojdzie do głosowania. Kandydatem do zastąpienia polityka PiS jest Małgorzata Kidawa-Błońska.

Zobacz także: Loty Kuchcińskiego. Ostre słowa Leszka Millera pod adresem Marszałka Sejmu

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1wzgel
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1wzgel
Więcej tematów